• MODA YAPI

logo

19 Ekim 2021

Muhtarlar Günü Yalvaç’ta da Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları çerçevesinde bugün saat 11.00’de Anlatan Meydanında çelenk sunma töreni düzenlendi.

Muhtarların ihtiyaçlarına ve karşı karşıya kaldıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla 19 Ekim 2015 tarihinden bu yana kutlanan “Muhtarlar Günü” kutlama programına Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Yalvaç İlçe Emniyet Müdür Ali Özher, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Bekmezci, merkez mahalle muhtarları ile ilçemize bağlı köylerin muhtarları, bzaı daire amirleri, çeşitli siyasi parti ve STK’ların temsilcileri katıldı.

Programda ilk olarak çelenk sunumu gerçekleştirildi. Yalvaç Muhtarlar Derneği çelengi Kadir Bekmezci tarafından Atatürk Anıtına sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yine dernek başkanı Kadir Bekmezci tarafından yapıldı. Bekmezci konuşmasında muhtarların bulundukları köy veya mahallelerde devlet ile halk arasında köprü görevi yaptıklarını belirtti. Bekmezci, “Bizler her zaman devletimizin yanında, vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Demokrasinin ilk halkası, mahalle ve köylerimizin seçilmiş temsilcileri, yerel yönetimlerin önemli bir parçası konumunda olan muhtarlarımız bulunduğu köy ve mahallelerin idari amirleri olarak bizler, halkla kamu kurumları arasında bağlantıyı sağlamaktayız. Vatandaşlarımızın devlete ihtiyacı olduğunda kapısını ilk çaldığı kişi muhtarıdır. Tüm muhtar arkadaşlarımızın gününü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm muhtarlarımızı da rahmetle anıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından törene katılan muhtarlar Kaymakam Şimşek’le bir süre sohbet ettiler. Muhtarların gününü kutlayan Kaymakam Şimşek, muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu ifade etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.