• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Ekim 2020

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Ülkemiz genelinde 2015 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak kutlanan Muhtarlar Günü dün ilçemizde de kutlandı.

Muhtarlar Günü kutlamalarına ilk olarak Anlatan Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunularak başlandı. Yalvaç Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Bekmezci tarafından Atatürk Anıtına dernek çelenginin sunulmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Buradaki törene muhtarların yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Ö. Ali Çelik de katıldı.

Sabah saatlerinde başlayan ve tören sırasında da devam eden şiddetli yağmur yağışı nedeniyle tören kısa sürdü ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılamadı, kutlamalar Hükümet Konağı’nda bulunan Muhtarlar Derneği’nde devam etti.

Dernek Başkanı Bekmezci, Muhtarlar Derneği’nde muhtarlara yaptığı konuşmada muhtarların bulunduğu köy ve mahallede devletin tüm kurumlarını temsil ettiğini, halkla devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü hatırlatarak “Mesuliyet alanımız içerisinde oldukça önemli görevler yerine getirmekteyiz. Devletimiz de milletimiz de bizden güzel hizmetler beklemekte. Bizler de elimizden geldiği kadar köyümüz, mahallemiz ve ilçemiz merkezinde sorunları yetkili organlara zamanında aktarıp çözüm üretmekle sorumluyuz. Vatandaşlarımızın devletine ihtiyacı olduğunda kapısını ilk çalacağı kişiler muhtarlarıdır. Hepimiz bu bilinç içerisinde, devletin eli-ayağı olarak görevlerimiz sürdürüyoruz. Ayrıca 7 gün 24saat vatandaşının yanında hizmet veren muhtarlar olarak birlik – beraberlik içinde olmanın ülkemizin geleceği için büyük önem taşıdığını biliyor, her zaman devletimizin yanında yer aldığımızı ifade temek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bu yıl beşincisini kutladığımız Ulusal Muhtarlar Günü’müzde bu kutsal görevde ebediyete uğurladığımız tüm muhtar arkadaşlarımızı sevgi ve saygıyla anarken hepinize sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.