• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Aralık 2020

Muhtar Öz: Tüm Çabamız Daha Güçlü Bir Kozluçay İçin

İlçemize bağlı Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz, Muhtarlık olarak Kozluçay Köyü ve halkının rahat ve huzuru için faaliyetlerinin gece – gündüz demeden aralıksız devam ettiğini bildirdi.

İki yıla yaklaşan Muhtarlık görevi sırasında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz, son aylarda artarak süren Covit-19 salgınına karşı mücadeleye büyük önem verdiklerini ifade etti.

Covid-16’la Mücadele…

Öz, ‘Kozluçay Köyü Muhtarlığı olarak en başta gelen görevimiz halkımızın sağlıklı biçimde yaşamasının sağlanması, olabilecek her türlü salgın hastalığa karşı tedbirli olmaktır. Bu nedenle yaklaşık bir yıl önce görülmeye başlanan ve tüm dünyaya ve ülkemize de yayılan Covid-19 hastalığıyla mücadelede ilk kural olan temizlik kuralına uyduk, köyümüzü sürekli ilaçladık, dezenfekte ettik. İlgili kurumlardan gelen talimatlarla birlikte halkımızı Covid-19 hastalığı konusunda uyardık. Halkımız da maske – mesafe – temizlik konularında gösterdikleri hassasiyetle bizlere yardımcı oldu. Yalvaç’ta bir çok köyde karantina uygulanırken en az etkilenen köyün Kozluçay olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

6 Yıl Sonra Okul…                                               

Köylerinde 6 yıldır süren okul hasretinin geçtiğimiz yıl son bulduğunu belirten Muhtar Öz, “Uzun zamandır çektiğimiz sıkıntı geçtiğimiz yıl son buldu ve köyümüz okuluna kavuştu. Eğitimin önemine ve gerekliliğine inanan Kozluçay köylüleri olarak altı yıldır hasret kaldığımız okulumuzun bir an önce hizmete girmesi ve çocuklarımızın daha rahat bir ortamda eğitim görebilmesi için her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. 648 m2’lik alanda 3 kat olarak inşa edilen okul binamızda 8 derslik bulunmakta. İnşallah salgın hastalık bittikten sonra okulumuz Kozluçay ile birlikte çevre köylerden gelecek tüm öğrencilere hizmet verecektir. ” dedi.

İçme Suyu, Asfalt. Kanalizasyon…

Göreve geldikten sonra ihtiyar heyeti üyesi arkadaşları ile birlikte köyün acil çözüm bekleyen sorunlarının halledilmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Muhtar Öz, “İçme suyunun sağlıklı ve temiz bir şekilde evler e ulaşması bizim en çok önem verdiğimiz konuların başında yer alıyordu. Sağlıksız durumda olan içme suyu deposunu iptal ederek yeni depoyu faaliyete geçirdik ve köye buradan su vermeye başladık. İçme suyu basınç kırıcılarını yeniledik. Köyümüzün 3 mahallesinde bulunan su sorununu 48 saat aralıksız çalışarak çözdük. Kızpınarı, Mescit ve Çevre yolu civarındaki bölgelerin uzun zamandır devam eden su problemi çözüldü.

Ayrıca Yakabağlar Harmanyeri ve Kızlarpınarı mahallerine yaklaşık 2 km. uzunluğunda kanalizasyon hattı döşeyerek hizmete girmesini sağladık. Köyümüzün anons sisteminde ve hoparlörlerdeki arızaları giderdik,

Muhtarlığa ait malzeme depolarını temizlenerek sürekli kullanılabilir hale getirdik. Köyümüze ait Cenaze aracının bakımını yaptırarak her an hizmete hazır olmasını sağladık. Asfaltlama çalışmalarına ağırlık verdik. Bu yıl içinde Kozluçay Akbağ yolu sıcak asfalt çalışması yapıldı, bir mahallemizle birlikte Okul ve Sağlık Ocağı yolları asfaltlandı. Ayrıca Dedeçam ve Kozluçay köylerinin Yalvaç ve Isparta çıkışı yönündeki yolları asfaltlandı. Daha önce belediyemize ait olan kepçeyi tekrar köyümüze kazandırdık. Köyümüzün internetten de takip edilebilmesi için köyün çeşitli yerlerine kamera taktırdık.”  dedi.

Tüm Kozluçay’lıları Yanımızda Görmek İstiyoruz

Seçim sürecinde verdiği sözleri yerine getirmeye devam edeceğini belirten Muhtar Öz, “Yıllardır yapılmayanları yaptık, yapacağız. Biz hizmet etmek için koltuğa talip olduk, halkımız da bize güvendi, güveni boşa çıkarmadan görev süremizi tamamlayacağız. Ben ve aza arkadaşlarım, yukarıda saydığım bazı hizmetlerimizi köyümüzün kendi imkanları ile yaptık. Bunları, şunları yaptık derken amacımız reklam yapmak değil, bunlar bizim görevimiz. Ancak bizim de gücümüz belli, bir noktaya kadar gidebiliyoruz. O noktadan sonra önümüze çıkan özellikle maddi engelleri aşmakta çok büyük zorluklar çekiyoruz. Bu konuda Kozluçay dışında yaşayan hemşehrilerimizin de desteğini yanımızda hissetmek istiyoruz. Bundan önceki yönetimlerin hatalı iş ve işlemleri nedeniyle mesafeli duran hemşehrilerimiz var, onları da yanımızda görmek istiyoruz. Bu köy benim değil, muhtarlığın değil, hepimizin bu köy. Gelin Kozluçay’ı birlikte ileriye taşıyalım” diyerek yurt içinde ya da yurtdışında yaşayan tüm Kozluçay’lı hemşehrilerinden destek talep etti.

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.