• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Ağustos 2020

Muhtar Başoda: Bağkonak’ta Pozitif Vaka Sayısı Sıfır

Geçtiğimiz hafta artan Covid-19 pozitif vakaları nedeniyle karantina alınan Bağkonak Köyü’nde durumun iyiye gittiği bildirildi.

Bağkonak Muhtarı İsmail Başoda’nın gazetemize yaptığı açıklamaya göre, tedavi gören iki hasta tedavinin ardından taburcu edilirken bir kişinin de durumu iyiye gidiyor, bunlardan başka yeni bir pozitif vakaya rastlanmadı. Daha önceki hastalarla temasta olan ve gözetim altında bulunan kişilerde de her hangi bir belirtiye rastlanmadığını ifade eden muhtar Başoda, hastalığın daha fazla yayılmaması için köy halkından biraz daha dikkat ve sabırlı olmalarını  istedi.  Başoda, “Salgın başladığı günden bu yana sürekli temizlik ve ilaçlama yaptık, halkımızı da uyardık. Sağolsunlar halkımız da uyarılarımızı büyük ölçüde dikkate aldı, almayanları da tekrar uyararak geçtiğimiz bir kaç haftaya kadar sorunsuz geldik. Ancak köyümüze de dışarıdan gelen insanlarımızın dikkatsizliği nedeniyle bazı vakalar yaşandı, bunu da inşallah en hafif şekilde atlatacağız. Maske takalım, mesafemizi ayarlayalım ve temizliğimizi yapalım.” dedi.

Bağkonak’ta 29 Temmuz tarihinde başlayan karantina sürecinde kendilerini yalnız bırakmayan ve sürekli ilgilenen Ak Parti Milletvekili Recep Özel, CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’ya köyü adına teşekkürlerini sunduğunu belirten Başoda, “Karantinadan önce de köyümüzün sorunları ile ilgilenen, çözümü için uğraşan başta Isparta Milletvekilimiz Sayın Recep Özel’e, bir an bile yalnız bırakmayan CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’ya, telefon, mesaj gibi çeşitli yollarla ulaşarak yanımızda olduğunu ifade eden herkese teşekkür ediyorum. Bu arada seçim zamanı vatandaştan çeşitli sözler vererek oy isteyen ,ancak seçim bitince tanımazdan gelen siyasetçilerimiz de var. Tamam muhalefette olduğunuz  için verdiğiniz sözleri tutmaya gücünüz yetmeyebilir, ama kötü günlerimizde bari arayıp iki çift sözle  acımızı paylaşmayı da mı bilmiyorsunuz. Buradan İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’a da teessüflerimizi sunuyorum” diyerek tepkisini gösterdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.