• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Şubat 2020

Milletvekili Gökgöz’ün müjdesi hayata geçmedi, hastalar isyanda

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde belli branşlarda uzman doktor yokluğu nedeniyle, haftada bir perşembe günleri Isparta’dan gelen uzman doktorların poliklinik yapması nedeniyle yaşanan yoğunluğun giderileceği sözünü veren Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’ün müjdesi, aradan geçen bir aya rağmen yerine gelmedi.

Geçtiğimiz ay 23 Ocak tarihinde ilçemizi ziyaret eden, hastane ziyareti sırasında vatandaşların yakınması üzerine, haftada bir gün olan Isparta’dan gelen uzman doktorların poliklinik gününün haftada iki güne çıkacağını müjdeleyen Gökgöz, bu müjdeyi yanında Isparta İl Sağlık Müdürü olduğu halde vermişti.

Aradan geçen yaklaşık bir aylık süreye rağmen, halen daha haftada bir gün perşembe günleri uygulaması devam ederken, haftada iki gün sözü yerine gelmedi.

Bugün de yoğun hasta yığılması nedeniyle hastanenin dışı araba, içi de hastadan geçilmiyordu. Yoğunluk nedeniyle isyan eden hastalar, vekilden ve İl Sağlık Müdürlüğü’nden verilen sözün tutulmasını istediklerini ifade ederek, “İş müjde vermeye gelince iyi, uygulamaya gelince yok. Sağlık konusunda zaten muzdaribiz, yeterli doktor ataması yapılmıyor, tomografimiz, holterimiz, MR’ımız yok, bari bu verdikleri müjdeyi yerine getirsinler, getirmeyeceklerse neden müjde veriyorlar. Müjde haberini yapıyorsanız, bu tepkimizi de lütfen haber yapın. Sayın Gökgöz, her fırsatta ben Yalvaç’ın vekiliyim diyor, lütfen vekilimiz Yalvaç’ına sahip çıksın.” dediler.

Biz de vatandaşımızın bu haklı isyanını sayın vekilimiz Gökgöz ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin dikkatine sunuyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.