• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Kasım 2018

MİLLET İTTİFAKI, YALVAÇ BELEDİYESİ’Nİ ALMAYA KARARLI

31 Mart seçimleri için Ak Parti’de aday belirleme sancısı yaşanırken, 24 Haziran seçimlerinde ittifak yapan üç parti; CHP-İYİ PARTİ-SAADET PARTİSİ, sık sık bir araya gelerek seçim stratejilerini şekillendiriyorlar.

İlçe yönetimleri daha önce birkaç kez bir araya gelerek belli konularda uzlaşırken; bu hafta sonu da Saadet Partisi İl Yönetimi, ilçemize gelerek CHP ve İYİ Parti İlçe Yönetimlerini ziyaret ederek, seçim ittifakı konusunu masaya yatırdılar.

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gencay ve beraberindeki heyet CHP’de İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular.

İYİ Parti teşkilatını da ziyaret eden Saadet Partisi heyeti, burada da Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel ve yönetim kurulu üyeleriyle seçim sürecini konuştular.

Kendi teşkilatını ziyaret eden Saadet Partisi İl Yönetimi’nin Yalvaç’ta ittifak konusuna sıcak baktığı ve bu konuda yetkiyi ilçe yönetimine verdiği öğrenildi.

İttifakın belediye başkan adaylığıyla ilgili çeşitli isimler üzerinde görüşmeler yapıldığı duyumları alınırken; ilk olarak düşünülen ismin CHP Eski Isparta Milletvekili İrfan Bakır olduğu öğrenildi. İrfan Bakır’ın da Millet İttifakı’nda uzlaşma sağlanması durumunda aday olmayı düşündüğü ileri sürülüyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.