• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2020

MHP İlçe Başkanı Sönmez: “Esef’le karşılıyor ve kınıyorum”

Cumhur İttifakı’nın Yalvaç İlçe Başkanları arasındaki polemikte bu kez de MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’den sert bir açıklama geldi.

MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’in az önce gazetemize gönderdiği o açıklama şöyle:

“Ak Parti İlçe Başkanı M. Alperen ÖZER’in “Cumhur İttifakı var diye bu ittifakın altına sığınıp yan gelip yatmayın.’’ sözünü esef’le karşılıyor ve kınıyorum. Kimsenin siyasi emelleri için Belediye Başkanımızı aciz gösterme çabalarına da müsaade etmeyeceğiz.

2 Aralık 2020’deki Özyalvaç Gazetesi ile söyleşimizdeki sorulan sorulara verdiğimiz cevapta, kurum veya kişileri hedef almadığımızı isim üzerinde durmadığımızı, parti ismi bile vermeden Yalvaç’a yapılacak yatırımların, hizmetlerin ne olduğu, nerede kaldı sorularımıza şahsımı da suçlar ve rencide edici cevaplar yerine, çözüm odaklı cevap vermenizi beklerdik.

Biz, “Eğer bu protokolde eksiklik, fazlalık, yanlışlık varsa İl Özel İdaresi, Yalvaç Belediyesi ve Yalvaç Ticaret Odasıyla birlikte eksiklikler, fazlalıklar ve yanlışlıklar hatalar düzelterek veya ek protokolle yola devam edebilirdi.’’, “Niyetimiz üzüm yemek olsun” dedik ve Isparta milletvekillerimize de teşekkür ettik.

Sayın Ak Parti İlçe Başkanı Özer, tekrar ifade ediyorum: Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bu yola baş koymuşken, Cumhur İttifakı ortağı ilçe başkanı olarak bir sonraki yerel seçimleri hesap ederek, basından ve sosyal medya üzerinden belediye başkanımıza mesaj göndermeniz, belediye meclis üyelerinizi meclis salonundan terk ettirmeniz ve “Ak Parti belediyesi olsaydı bu olaylar yaşanmazdı” sözlerinizle algı yaratarak kendi ikbaliniz için Cumhur İttifakı’na zarar veremezsiniz.

Sayın Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli, MHP’nin 2023’teki Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olduğunu açıklamışken, sizin “Cumhur İttifakı var diye bu ittifakın altına sığınıp yan gelip yatmayın.’’ sözü kabul edilir bir söz değil. Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa edilmedi, pazarlık üzerine kurulmadı. Çıkara, al ver sürecine dayalı bir ittifak değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ”Cumhur İttifakı’na halel getirmeye çalışanlara, araya tabanda fitne fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” derken hiç kimse kendi ikbali için Cumhur İttifakı’na zarar veremez.

MHP Yalvaç ilçe Teşkilatı ve bir Yalvaçlı olarak, İttifak Milletvekillerimizin ve Ak Parti teşkilatlarının öneminin bilincinde olup Sayın Genel Başkanımızın 24.11.2020 tarihindeki grup toplantısındaki sözlerini hatırlatmak isterim: “MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu kavrayan iki kahraman millet eseridir. Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üstüne inşa etmemiştir. Ortak paydası mevki makam değil, Türk milletinin tarihi haklarıdır. Yolu doğru olanın yükü de ağırdır. Sayın Cumhurbaşkanımızla hukukumuz, Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, ilkeli, karşılıklı muhabbete dayalıdır. Cumhur İttifakı Türkiye’nin yegane umududur.’’ derken MHP Yalvaç İlçe Teşkilatı olarak da genel başkanlarımızın arasındaki bu nezaket ve samimiyeti yerelde de görmek istediğinizi, Cumhur İttifakı’nın ülkemizin geleceği için ne kadar önemli olduğunu, ne kadar önem arz ettiğini her ortamda dile getiriyor ve anlatıyoruz. Irak, Suriye, Libya, Karabağ, Doğu Akdeniz’deki başarısı Cumhur İttifakı’nın, Cumhurbaşkanımızın ve Liderlerimizin başarısı olduğunu ifade etmekteyiz.

Bundan sonra Cumhur İttifakı’na zarar verme gayenizle yapmış olduğunuz açıklamalara cevap vermeyeceğimizi , MHP Yalvaç ilçe teşkilatı olarak Yalvaç için kim, hangi sözü verdiyse bu Belediye Başkanı da olsa takipçi olduğumuzu bildirir, Yalvaç’a kim bir çivi çaktıysa hepsinden de Allah razı olsun deriz. Bizler vatan sevdalısıyız, Yalvaç sevdalısıyız. Saygılarımla.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.