• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Kasım 2020

MHP İl Başkanı Sönmez, Sağır’daki çocuklara tabletlerini dağıttı

MHP Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, uzaktan eğitim imkanından yoksun kalan ilçemize bağlı Sağır Köyü’ndeki çocuklarımıza verdikleri sözü tutarak, köyde ihtiyacı olan 13 çocuğumuza tabletlerini hediye etti.

Sağır Köyü Muhtarı Aydın Karaca’nın sosyal medya üzerinden uzaktan eğitim alamayan çocukların durumuyla ilgili yaptığı çağrıya duyarsız kalmayarak yönetim kurulu üyeleriyle ekim ayı içinde köyü ziyaret eden MHP İl Başkanı Sönmez, cihazı olmayan çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılama sözü vermişti. Bugün tabletleri dağıtmak için köye gelen MHP İl Başkanı Sönmez’e, MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, İl Genel Meclisi Üyesi Salih Başar, Hüyüklü Belediye Başkanı Hasan Yıldız ve ilçe yönetim kurulundan bazı isimler de eşlik etti.

Sağır Köyü’nde dağıtım için toplanan çocuklarla sosyal mesafe kurallarını koruyarak dağıtım işlemini gerçekleştiren MHP’li heyete, gerek çocuklar gerekse çocukların aileleri teşekkür ettiler. Sağır Köyü Muhtarı Aydın Karaca da, sorunlarına sahip çıkarak seslerini duyuran, bununla da yetinmeyerek çözüm noktasında katkı veren MHP İl Başkanı Sönmez’e köyü adına teşekkür etti.

 

“CİHAZ SORUNUNU ÇÖZDÜK, İNTERNET SORUNU DA BİR AY İÇİNDE ÇÖZÜLECEK”

Sağır’daki çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Sönmez, “Köydeki çocuklarımızın çağrısına ve sorununa duyarsız kalamazdık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte geçen köyümüzü ziyaret ettik ve ne yazık ki üzücü duruma birlikte şahit olduk. Arkadaşlarımın desteğiyle ihtiyacı olan çocuklarımıza tabletlerini temin ettik ve bugün de dağıtımını gerçekleştirdik. Köydeki internet sorunu ise halen daha çözümlenmiş değil. Konuyla ilgili olarak Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü İrfan Yıldız beyle görüştüm. Müdür bey konuyla ilgili olarak, radyolink sisteminin kurulacağını, frekans izni almak için yazışmaların sürdüğünü ifade etti. Bir ay içinde Sağır Köyü’nün internet sorununun bu yolla çözüleceğini de öğrendim ve ilettim arkadaşlarımıza. Geç de olsa sorunun çözümüne katkı vermiş olmaktan mutluyuz. İnşallah çocuklarımıza faydalı olması dileğiyle katkı sunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bu zorlu süreçten en kısa sürede çıkmayı diliyorum.” dedi.

 

“YALVAÇ’IN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ, DERİ FABRİKASI YALVAÇ’TA KALDI”

Isparta’nın her yerinde olduğu gibi, Yalvaç’ın her türlü sorununu da yakından takip ettiklerini ifade eden Sönmez, “Elimizden geldiğince tüm sorunları takip etmeye ve müdahale edebildiğimiz ölçüde müdahale etmeye çalışıyoruz. Birçok sorunun çözümü noktasında öncü, aracı ve sorun çözücü olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Mesele vatandaşlarımızın sorununun çözülmesi ve hizmet üretilmesidir. Son olarak, üniversitemizin Yalvaç’ta bulunan deri fabrikasının Erzurum’a hibe edileceği bilgisini aldık ve ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler hocama konuyu ilettim, bu fabrikanın, tarihi bir dericilik şehri olan Yalvaç’ımız için çok önemli olduğunu, Yalvaç’ta bu makinaların değerlendirilmesi için bir çözüm arayışının daha faydalı olacağını ifade ettim. Kendisi de çok sağolsun, bizim bu uyarımızı dikkate aldı ve Yalvaç’taki deri fabrikamızı Erzurum’a vermekten vazgeçti. Fabrikamız Yalvaç’ta kaldı, şimdi iş bu fabrikanın Yalvaç’ta aktif bir şekilde ekonominin, deri sektörünün hizmetine sunulmasıdır. İnşallah bu konuda da elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle rektör hocamıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İşte Sönmez’in Sağır’daki programından görüntüler:

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.