• osman-köse

logo

Memlekette güzel şeyler de oluyor: Çalışanlarını 43 bin liraya ev sahibi yaptı

Sarayköy’de kurulu bulunan Denizli’nin en köklü entegre tekstil üretim tesislerinden Menderes Tekstil’in çalışanları 43 bin liraya, havuzlu ev sahibi oldu.

240 KONUT VAR
Menderes Tekstil’i de bünyesinde bulunduran Akça Holding’in patronu Rıza Akça’nın talimatıyla geçen 2013 yılında kurulan konut kooperatifinde inşaatlar tamamlandı ve teslim aşamasına geldi. Toplamda 240 çalışanını aylık 500 TL taksitle evsahibi yapmak için yola çıkan şirket, personeli için havuzlu, kaloriferli 3+1 konutlar üretti.

LÜKS KONUTLAR
Edinilen bilgiye göre; Menderes Tekstil, çalışanlarından arsa payı dahil sadece 43 bin lirayı taksitle aldı, geri kalanını ise şirket karşıladı.  “Rıza Akça Sitesi”nde havuz, market, açık ve kapalı sosyal alanlar, merkezi uydu ve internet yayını gibi lüks konutlarda bulunabilecek özellikler de yer alıyor.

 

VALİ ALTIPARMAK DA ŞAŞIRMIŞTI
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak’ı bile şaşırtan ve “İnanabiliyor musunuz?” diye tweet atmasına neden olan bu girişim, Denizlilileri de şaşırtmıştı.

 

Melek Patron Akça’dan 2 bin konut sözü

240 işçisi için yaptırdığı konutların teslim töreninde konuşan Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, “Bakanlarımın önünde söz veriyorum. Menderes ayakta durduğu müddetçe, biz bu rakamı 2 bin yapacağız. Biz büyük bir aileyiz. Allah bizlerin beraberliğini bozmasın. Menderes olarak biz bugün İtalyanların yapamadığı makineleri yapıyoruz. Bu Türkiye’nin gururudur. 240 konuttan sonra en az 300 konutlu olmak üzere bir site daha yapacağız. Ayrıca yaptığımız sitelerdeki çocukların okul ihtiyaçlarını gidermek için bir okul yapımı için girişimde bulunacağız” dedi.

Ne diyelim: Darısı yıllardır bir TOKİ projesini ilçemize getirtemeyen halkımızın başına…

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.