• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Mart 2018

“Matematik Oyunları” Projesi Devam Ediyor

Yalvaç Fen Lises’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü Erasmus+ “Matematik Oyunları” projesi kapsamında Proje Koordinatörü Tuncay Dolmacı ile Matematik Öğretmeni Ahmet Yılmaz ve üç öğrenci geçtiğimiz hafta içerisinde Romanya’nın Huşi kentindeki ‘Colegiul Agricol Dimitrie Cantemir’ Lisesini ziyaret etti.

Koordinatör Tuncay Dolmacı’nın gazetemize verdiği bilgiye göre, projenin ilk öğrenci hareketliliği bu ziyaretle tamamlandı.  İki öğretmen ve üç öğrenciden oluşan ekip 19-23 Mart tarihleri arasında 5 gün boyunca İtalya, Bulgaristan, Litvanya ve Romanya ülkelerinden birçok öğrenci ile birlikte Matematikle alakalı bir çok etkinliklikte yer aldı.

Romanya’ya giden Proje Koordinatörü Tunçay Dolmacı ve Matematik Öğretmeni Ahmet Yılmaz, kendilerini en iyi şekilde karşılayan ve misafir eden Romanya’daki meslektaşlarına çok teşekkür ederken, öğrenciler Yiğit Sert, Kadir Vefa Özlü ve Muzaffer Karabıyık unutulmaz bir hafta geçirdiklerini ifade ettiler. Öğrenciler, yapılan etkinlik ve pratik derslerin çok faydalı olduğunu ve bu tür projelerin yaygınlaştırılarak kültürlerarası iletişimin artırılması gerektiğini belirttiler.

Bilindiği gibi 2017 yılı Kasım ayının sonunda  Romanya, Litvanya, İtalya ve Bulgaristan olmak üzere 4 ülkeden 11 yabancı öğretmen Yalvaç Fen Lisesi’ni ziyaret etmiş, burada proje tanıtımı, planlama semineri ve toplantılarının yanı sıra 2 yıl sürecek bir ortaklığın ilk adımı olan kaynaşma aktiviteleri, kültürel ve sosyal aktivitelerle dolu 3 gün geçirmişlerdi.

Bu proje kapsamında yapılması planlanan beş hareketliliğin üçüncüsü olan bir sonraki ziyaretin Litvanya’ya yapılacağı bildirilirken projenin hem Yalvaç Fen Lisesi hem de ilçe eğitimine büyük katkı yapması bekleniyor.

yalvacfenlisesi-erasmus3

yalvacfenlisesi-erasmus4

yalvacfenlisesi-erasmus5

yalvacfenlisesi-erasmus6

yalvacfenlisesi-erasmus7

yalvacfenlisesi-erasmus2

yalvacfenlisesi-erasmus8

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.