• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

31 Aralık 2020

Masterchef finalisti Yalvaç MYO’lu Serhat Doğramacı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencisi Serhat Doğramacı, bir ulusal televizyon kanalında yayımlanan ve aşçılık alanının en popüler yarışması haline gelen Masterchef’te finale kalma başarısını gösterdi.

Yarışma formatı içerisinde, yarışmanın başından bu yanaki bütün elemelerden başarıyla çıkan öğrencimiz Serhat Doğramacı, üç yarışmacının şampiyonluk için mücadele edeceği finallerde yarışma hakkını elde etti.

Yarışmanın en popüler isimlerinden biri olan öğrencimiz Doğramacı’yı kutluyor, şampiyonlukla üniversitemizin ismini Türkiye’ye daha güçlü duyuracağına inanıyor ve başarılar diliyoruz.

 

SERHAT DOĞRAMACI’NIN ÖĞRENCİLİKTEKİ YARIŞMA BAŞARILARI

Yalvaç MYO Aşçılık Bölümü öğrencisi Serhat Doğramacı’nın mesleki başarısı öğrencilik dönemindeki yarışmalarda da kendisini göstermişti.

Serhat Doğramacı’nın okulumuz adına katıldığı biri uluslararası biri ulusal iki yarışmada elde ettiği şampiyonluklar ve başarılar, bugünkü başarısının da işaretleri olmuştu.

Yalvaç MYO Aşçılık Bölümü öğrencisi Doğramacı, 14. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali “Üniversiteler Düzeyi”nde, Makarna Kategorisi’nde altın madalya, Ana Yemek Kategorisi’nde gümüş madalya, Balık Kategorisi’nde ise bronz madalya kazanmıştı.

Öğrencimiz Doğramacı, Fethiye’de gerçekleştirilen bir ulusal aşçılık yarışmasında da makarna dalında altın, ana yemek ve tatlı dalında bronz olmak üzere toplamda üç madalya kazanmıştı.

Doğramacı’nın üniversitemiz sitesinde yayımlanan söz konusu başarı haberlerini aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz:

https://yalvacmyo.isparta.edu.tr/tr/haber/ascilik-programi-ikinci-sinif-ogrencimiz-yarismada-uc-madalya-kazandi-25707h.html

https://yalvacmyo.isparta.edu.tr/tr/haber/ascilik-programi-ogrencilerinin-basarisi-14744h.html

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.