• MODA YAPI

logo

16 Ekim 2021

MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Dalgar,Yalvaç MYO’da ilk dersi verdi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu’nda yeni eğitim ve öğretim yılının yüz yüze eğitim yoluyla başlamasının ardından, İlk Ders etkinliğinin konuğu Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Dalgar oldu.

Yalvaç Meslek Yüksekokulu’nda 13 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 11.00’de gerçekleştirilen konferansta, kendisi de 1997 yılında Yalvaç Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü’nden mezun olan Prof.Dr. Hüseyin Dalgar, üniversite yaşamına yeni başlayan gençlere üniversite eğitimi ve kariyer planlaması ile ilgili İlk Dersi verdi.

Kendi kariyer öyküsünden örnekler vererek gençlere seslenen Dalgar, “Eğitim yolculuğunda en önemli dönüm noktası, farkındalığa ulaşmanızdır. Üniversite bunun en önemli fırsatıdır.

Şu an bulunduğu okul, bölüm ya da durumla ilgili fırsatları fark etmek ve bu fırsatları değerlendirmek üzere çalışmaya odaklanmanız başarının en önemli anahtarıdır.

1995’te Yalvaç MYO’da başladığım eğitim hayatımda dönüm noktası olan birkaç vesileyi gerek kendim gerekse şartların etkisiyle yakaladım.

Bugün akademik basamakta en yüksek noktaya çıkarak önemli bir üniversitede üst yönetim görevine ulaşmışsam, en önemli motivasyonum çalıştıkça başarmış olmayı görmem olmuştur. Sizlerin de kendinize böyle dönüm noktaları oluşturmak için fırsat tanımanızı tavsiye ediyorum.

Özellikle yeni teknoloji, sizlere çok daha önemli fırsatlar vermektedir. Bunları değerlendirerek kariyer planlamanızı yapmanızı önerir, kendinize güvenmekten vazgeçmemenizi tavsiye ederim. Bugünün ekonomisinin sunduğu fırsatları değerlendirin.” dedi.

Konferansın sonunda Yalvaç MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M.Birgül Huban, konuşmacı Dalgar’a plaket takdim ederek katkısından dolayı teşekkür etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.