• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Nisan 2019

MAKAMLAR BİR GÜNLÜĞÜNE ÇOCUKLARIN OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yalvaç bir günlüğüne çocuklara emanet edildi ve çocuklar bir günlüğüne koltuklara oturdu.

Alınan bilgiye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını hazırlayan Gazipaşa İlkokulu öğrencileri Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarına oturdular.

22 Nisan Pazartesi günü ilk olarak saat 10.00 sıralarında Gazipaşa İlkokulu Müdürü M.Veli Şahin ile birlikte 4/C sınıfı öğrencisi Ebrar İnanıcı ve arkadaşları Yalvaç Kaymakamlığı’nı ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Kaymakam Aytekin Yılmaz makamını Ebrar İnanıcı’ya devretti. Yalvaç Kaymakamlığı makamına oturan Ebrar İnanıcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Gazipaşa İlkokulu 4/C sınıfı öğrencilerinden Kübra Toklucu ve arkadaşları da Yalvaç İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu’yu ziyaret ettiler. İlçe Emniyet Müdürü Korucu da makamı Kübra Toklucu’ya devretti. Bir günlüğüne makama oturan Toklucu Emniyet Müdürlüğü çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Öğrenciler Yalvaç Belediye Başkanlığını da unutmadı ve Başkan Tütüncü’yü makamında ziyaret ettiler. 4/C sınıfı öğrencilerinden Yusuf Şallı ve arkadaşlarının bayramlarını kutlayan Başkan Tütüncü koltuğunu Yusuf Şallı adlı öğrenciye verdi. Başkan Yusuf Şallı birim amirlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı, trafik ve otopark sorununun çözülmesini istedi.

Gazipaşa İlkokulu öğrencileri İlçe Jandarma Komutanlığı’nı da unutmadı. 4/C sınıfından Hatice Öncü ve arkadaşları İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Resul Kaya’yı ziyaret ederek görevi devraldıve çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Öğrencilerin bir başka ziyaret yeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Mehmet Kocagöncü makamı kendisini ziyaret eden öğrencilerden Şevval Naz Saygın’a devretti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Müdür Kocagöncü, Eğitim alanında yapmayı düşündükleri çalışmalar hakkında bilgi aldı.Ziyaretlerin sonunda öğrencilere çeşitle hediyeler verildiği bildirildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.