• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Nisan 2019

M.NECATİ AKEL’İ GURURLANDIRAN BAYRAM KUTLAMASI

İlçemizde 2010 yılında hizmete giren M.Necati Akel Yatılı Bölge Ortaokulu’nu yaptıran değerli hayırseverimiz M.Necati Akel ve eşi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da 23 Nisan’ı Yalvaç’ta çocuklarla birlikte kutladılar.

Okulu yaptırdığından bu yana her yıl 23 Nisan’da Yalvaç’a gelerek M.Necati Akel Yatılı Bölge Ortaokulu’ndaki bayram kutlamalarına katılan hayırsever Akel, büyük mutluluk ve gurur içinde çocuklarımızın etkinliklerini izledi.

Her yıl kutlamalara katılmayı bir gelenek haline getirdiğini belirten Akel, “Bu manzara inan her şeye değer. Keşke daha imkanım olsa da başka okullar yaptırabilseydim. Bunun mutluluğu hiç bir şeye değişilmez. Ülkemizi kurtaracak şey bu çocuklarımızı güzel eğitmektir. Özellikle bu okulda köylerden gelen çocuklarımızın yatılı olarak okuması ve hayatlarını bu yoldan kurmaları beni çok mutlu ediyor. Bu hayrı yapmamda vesile olan o zamanki Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Sektioğlu’na, dönemin valileri Şemsettin Uzun ve Ali Haydar Öner’e, bu süreçte beni hep arayıp soran milli eğitim müdürlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Biz de değerli hayırsever büyüğümüz M.Necati Akel’e ilçemiz adına teşekkür ediyor, daha nice seneler bu bayramlara teşrif etmelerini diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.