• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Nisan 2019

KURUCU’ya Yeni Bir Görev Daha

Uzun zamandır bölgemizde tarımsal alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda aktif olarak görev yapan ve başarılı çalışmalara imza atan Abdülkadir Kurucu dün Ankara’da gerçekleşen toplantıda Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

24-25 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara Anadolu Hotels Downtown’da yapılan Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği’nin ilk Yüksek İstişare Kurulu toplantısı Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent TUNÇ Başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, Muhasip Üye Erdoğan Bal, Yönetim Kurulu Üyeleri Sabri Yılmaz, Murat Değer, Şahin Güneşer,  Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Abdulkadir Kurucu, Sefer Göçer, Gıyasettin Yüksel, Mehmet Taneli, Aliyye Yılmaz, Nusret Yiğit, Kenan Pala, Çetin Yıldırım ve İnegöl Birlik Başkanı Şaban Cetizli katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Bülent Tunç, katılımcılardan sektör ile ilgili bilgi ve birikimlerini Merkez Birliği ile paylaşmalarını, bunlarla birlikte sektör ile ilgili hazırlanacak raporların Bakanlığa,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Kurulu’na iletileceğini bildirdi ve çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevine hemşehrimiz Abdülkadir Kurucu seçildi. 4 yıllığına bu göreve seçildiği belirtilen Kurucu, böylece yeni bir görev daha üstlendi.

Halen Isparta Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanlığı, Yalvaç Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanlığı, Yalvaç Diriliş Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı ve Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini uzun zamandır başarıyla sürdüren Abdülkadir Kurucu “Sektörün içinden gelen biri olarak uzun zamandır yaptığımız görevlerle edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizle gerek bölgemiz gerekse ülkemiz tarım ve hayvancılığının gelişimi için, üreticinin sorunlarının çözümü mücadelemiz sürüyor. Bu mücadeleyi bölgemizde vermenin yanında ülke genelindeki üretici birliklerinde de vermenin önemli olduğu inancı ile Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’na aday oldum. Oradaki arkadaşlar da çalışmalarımızı takdir ederek bu göreve layık gördüler, herkese teşekkür ederken ülkemiz tarım ve hayvancılığının gelişimi, başta bölgemiz olmak üzere tüm ülke üreticilerinin çözemediği sıkıntılarının çözümü için var gücümüzle çalışacağımı belirtmek istiyorum” dedi.

Başarılı hemşehrimiz Kurucu’yu kutluyor, başarılarının devamını diliyor, ilçemiz için önemli projeler üretilmesine öncülük etmesini bekliyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.