• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Mart 2020

Kurucu’dan fahiş fiyatla satış yapanlara sert uyarı

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, Korona virüsü tedbirleri nedeniyle piyasada fırsatçılık yaptığı iddia edilen işletme sahiplerine yönelik sert bir uyarı açıklaması yaptı.

Vatandaşlarımızın endişelerini kara kazanca dönüştürenlere müsaade etmeyeceklerini belirten Kurucu şunları söyledi:

“Korona virüsü (Kovid-19) endişesi ile sağlık, hijyen ve gıda ürünleri talebinde artış olması üzerine fahiş fiyatlarla satış yapanların tespiti için Ticaret Bakanlığımız tarafından 81 ilde denetimler başlatılmış ve cezai müeyyideler konulmuştur. Meslek ahlakına, ticarete ve geleneklerimize uymayan bu tür davranışlara üyelerimizin asla tevessül etmeyeceğini biliyoruz.

Ticari ahlak çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren, bu süreci fırsata çevirmeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlı işler diliyorum.

Üyelerimizin aynı hassasiyetle; bu tür davranışlar içinde olan, karaborsaya fırsat veren ve fahiş fiyatlar ile satış yapılan yerler ile ilgili bir gözlemi olduğunda Odamız Genel Sekreterliğine bildirilmelerini ve resmî açıklamalar dışında bir bilgiye itibar etmemelerini önemle rica ediyorum.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da belirttiği üzere, herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağımızı belirterek saygılarımı sunarım.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.