logo

10 Ekim 2023

Kurucu: “Yalvaç’ın kalkınması OSB, OSB’nin hayata geçmesi de arıtmadan geçiyor”

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Kurucu’nun açıklaması şöyle:

YALVAÇ’IN KALKINMASI OSB, OSB’ NİN HAYATA GEÇMESİ DE ARITMADAN GEÇİYOR

2001 YILINDA BAŞLAYIP BUGÜNE KADAR SÜREN VE GELİNEN NOKTADA KÖR DÜĞÜM OLAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ ŞU AN %51 ÖZEL İDARE %43 YALVAÇ BELEDİYESİ %6 YALVAÇ TİCARET VE SANAYİ ODASI ORTAKLIĞI İLE SÜRDÜRÜLMEKTEDİR.

3 ETAPA AYRILAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE 1. ETAPTA 320 BİN METRE KARE ALAN İSTİMLAK EDİLMİŞ VE İÇERİSİNDE 23 ADET PARSEL OLUŞTURULMUŞTUR.

ANCAK TAHSİSE GEÇECEĞİMİZ İLK ETAPTA KARŞIMIZA EĞİRDİR GÖLÜNÜ KORUMA PLANI ÇERÇEVESİNDE İLÇEMİZ SU HAVZASINDA YER ALDIĞI İÇİN HİÇ BİR ENDÜSTRİYEL VE KİMYASAL ATIĞA SEBEP OLACAK SEKTÖRLERE İZİN VERİLMEDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.

BUNUN ÜZERİNE İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN GÖRÜŞ İSTENMİŞ ANCAK UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR.

ORGANİZE SANAYİ FAALİYETE GEÇTİĞİNDE İLÇEMİZDE 12 AY SÜRDÜRÜLEBİLİR EKONOMİK BİR YAPI OLUŞACAK, İSTİHDAM ALANI OLUŞACAK VE DIŞARI GÖÇÜN ÖNÜ KESİLECEKTİR.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN HAYATA GEÇMESİNDE EN HIZLI VE EN KALICI ÇÖZÜM MEVCUT ARITMAMIZI KİMYASAL ARITMAYA DÖNÜŞTÜREREK, HEM ORGANİZE SANAYİ HEMDE DERİ SANAYİDEKİ DÜĞÜM ÇÖZÜLMÜŞ OLACAKTIR.

BUNU HAYATA GEÇİRMEKTE ÇOK GÜÇ OLMAYACAKTIR. BURADA GÖREV OSB’NİN 2. BÜYÜK ORTAĞI YALVAÇ BELEDİYESİ’NE DÜŞMEKTEDİR.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.