• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

KÜÇÜK: Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları Başkanı Nursel Küçük yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada öğrencilerin başarı ile eğitim-öğretim dönemi geçirebilmeleri için öğrenci velileri ile öğretmenlerin uyum içinde çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Küçük, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2018/2019 Eğitim ve Öğretim Yılı hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bugün yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. 2018/2019 Eğitim ve Öğretim Yılının ilçemize ve  tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Öğrencilerimizin başarılı ve mutlu bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeleri için tüm velilerimizin ve öğretmenlerimizin birlikte ve uyum içinde çalışmaları çok önemlidir. İktidar partisi olarak her zaman olduğu gibi bu yılda yanınızdayız. Her türlü desteği vermek, hizmet etmek için İlçe Teşkilatı olarak elimizden geleni yapacağız.

Her çocuk özeldir ve her çocuk özel davranılmayı hak eder. Çağdaş eğitim ve öğretim metotları kullanılarak, yıl boyunca öğretmen ve veli ilişkisi en üst düzeyde tutularak, ortak çözümler bulunarak, öğrencilerin hem eğitim sorunları hem de psikolojik ve gelişimsel sorunları çözümlenmelidir. Öğrencilerin başarılı, mutlu, farkındalığı yüksek bireyler olarak yetişmesi için bu şarttır.

Sevgili öğrencilerimiz, ülkemizin geleceği ve bağımsızlığının sorumluluğu zamanı geldiğinde sizin olacaktır. Ülkemizin yöneticileri ve dinamik taşları sizler olacaksınız. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. Fakat akıl, kendiliğinden gelişemez ve verimli kullanılamaz. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir. Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz.  Aynı zamanda içinde yaşadığımız toplumun yapısını, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızın neler olacağını,  toplumun maddi ve manevi değerlerini de gelecek nesillere aktarır ve davranış haline getirir. Sizlerden isteğimiz ülkemizin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimsemeniz, bu değerleri koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren birer Türk vatandaşı olmanızdır.

Her şey gelişmekte ve değişmektedir. Eğitim sistemleri ve yöntemleri değişir, bilim değişir ve gelişir, teknikler değişir, teknoloji değişir ve gelişir; ama değişmeyen bir şey vardır; o da insani değerlerdir.  Size düşen görevse, bu değerleri taşımak, sahip çıkmak ve yaymaktır.

Sayın velilerimiz, eğitimde okul – aile işbirliği vazgeçilmez bir ögedir. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte hareket ederek çok daha hızlı ve kolay yol alırız. Tüm önyargılarınızı, okulla ve eğitimin gerçekleriyle bağdaşmayan beklentilerinizi bir kenara bırakarak pozitif bir ebeveyn tutumu takınmanızı tavsiye ediyorum. Çocuklarınızı başka çocuklarla kıyaslamadan oldukları gibi kabul ederek, anne baba sorumluluklarınızı yerine getirmenizi öneriyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, hedefimiz öğrencilerimizi merak eden, sorgulayan, araştıran, idealist, gerçek özgüven sahibi, kendi kararını verebilen, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp çözüm üreten bir nesil olarak geleceğe hazırlamaktır. Eğitim imkanlarımızı öğrencilerimizin bilgi ve beceriye dayalı yeteneklerini geliştirmeleri için sonuna kadar kullanmalıyız. Gelecekte nasıl bir Türkiye’de yaşamak istiyorsanız bugünün çocuklarını o niyetle yetiştirmeniz en büyük sorumluluğunuzdur.

Yeni eğitim-öğretim yılının tüm ülkeye, tüm insanlara sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum. Yeni başlangıçlar her zaman çok güzeldir. Her şey gönlünüzce olsun.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.