logo

19 Kasım 2021

Kozluçay’a YENİ İÇME SUYU HATTI

Kozluçay köyümüzde son zamanlarda artan su sıkıntısının çözümü için harekete geçildi.

Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz’den alınan bilgiye göre, 20 yıldan fazla bir süredir kullanılan mevcut içme suyu hattının artık köyün ihtiyacına cevap verememesi nedeniyle farklı birkaç noktadan yeni bir hat döşenerek köye su getirilmesi için çalışma başlatıldı.

Kozluçay’ın kasaba olduğu dönemlerde belediye yönetimlerinin iyi niyetli ancak yetersiz kalan çalışmaları nedeniyle bazı sıkıntılar yaşandığını belirten Muhtar Öz “Köyümüzün bir süredir yaşadığı içme suyu sıkıntısını çözmek amacıyla başlattığımız girişimler sonuç verdi. Köyümüzün Kurban Pınarı mevkii ile Ballık mevkiinden getireceğimiz suyun hattının döşeme çalışmalarını başlattık, hızla ilerliyoruz” dedi

Geçtiğimiz günlerde Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek ve Özel İdare yetkililerinin Kozluçay’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını belirten Muhtar Öz, “Sayın Kaymakamımız Haluk Şimşek yeni hattımızın döşenmesi çalışmalarımızı yakından takip ediyor, Özel İdare yetkililerimizin de destekleri ile inşallah kısa bir süre içerisinde yeni hattımızdan gelecek suyu halkımızın kullanımına sunacağız. Mahallerimizin kanalizasyon hattı, sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Okulumuzun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz, bir yandan da makine parkımıza yeni iş makinaları kazandırmaya çalışıyoruz. Son olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın da desteğiyle itfaiye aracını köyümüze kazandırdık. Köyümüzün yaşam standartlarını sürekli daha yukarı taşımak için söz verdiğimiz gibi ekibimizle birlikte gece gündüz çalışacağız. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.