• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Ekim 2019

KOZLUÇAY KAMERAYA KAVUŞUYOR

İlçemize bağlı Kozluçay Köyü kameraya kavuşuyor. Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz’den alınan bilgiye göre yurdışında yaşayan Kozluçay’lıların desteği ve köy muhtarlığının çabaları ile Kozluçay’ın 11 değişik noktasına güvenlik kamerası döşeniyor.

Alınan bilgiye göre, Kozluçay halkının kendi imkanları ile kurulan kamera sistemi ile köyde güvenlik ve huzurun bozulmamasına yardımcı olmasının yanı sıra özellikle Kozluçay dışında yaşayanların Kozluçay’ı internetten takip edebilmesi hedefleniyor.

İnternetten Kozluçay İzlenecek

11 ayrı noktadan çekim yapacak olan kameraların internetten izlenebilmesi için de çalışmaların sürdüğünü belirten Muhtar Öz, “Kozluçay statüsü her ne kadar köy olsa da büyük bir yer. Yıllar geçtikçe verilen göç nedeniyle kasaba statüsünü kaybetmiş olsa da hala büyüklüğünden bir şey kaybetmesi söz konusu değildir. Bu nedenle Kozluçay’da huzur ve güvenliğin temini ve devamına yardımcı olmak bakımından bir kamera sistemi kurduk. Bunu tamamen Kozluçay halkının imkanları ile yaptık, önemli bir kısmını yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin katkısı ile başardık, köy muhtarlığından bir kuruş bile harcamadık. Kurduğumuz kamera sistemi ile Kozluçay dışında yaşayan insanlarımızın internet vasıtası ile canlı olarak köylerini izleyebilmesi imkanını da sunacağız. Bu konuda çalışmalarımız bitince geniş bilgi için duyurusunu da yapacağız. Köyümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye’ye Ait Araçlarımız Verilmedi, Kendimiz Bulacağız…

Muhtar Öz, su ve kanalizasyon hizmetlerinin verilmesi için iş makinası konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek “Köyümüzde su ve kanalizasyon hatlarının tamiri için gerekli olan iş makinası yok. Özel İdare’nin Çetince’deki iş makinalarından da gerektiği anda faydalanamıyoruz, zaten biri sürekli arızalı, diğeri de sıra dahilinde hizmet veriyor. Kozluçay Belediyesi’ne ait iş makinalarının geri verilmesini talip ettik, bir cevap alamadık. Hal böyle olduğu için soruna başka bir çözüm aradık. Bu konuda da  yurt dışında yaşayan Kozluçay’lı hemşehrilemizin katkısı ile köyümüze bir kepçe kazandırmak için harekete geçtik. İnşallah kısa zamanda bu konudaki çabalarımız sonuç verecek ve Kozluçay kendine ait bir kepçeye sahip olacak” dedi. Çalışmaları sırasında kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Muhtar Öz, “Halkımızın seçimde bize verdiği görevi layıkı ile yerine getirmek için gayret gösteriyoruz. Hizmet bizden takdir halkımızdan” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.