• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Şubat 2020

Kozluçay İlkokulu ve Ortaokulu Yarın Açılıyor

İlçemize bağlı Kozluçay Köyü’nde beş yıllık aradan sonra yarın sabah ilk ders zili çalacak.

İnşaatının yapımına geçtiğimiz Temmuz ayında başlanan ve aralık ayında bitirilerek teslim edilen Kozluçay İlkokulu ve Ortaokulu binasında son hazırlıklar da tamamlanarak eğitime hazır hale getirildi.

Yarından itibaren eğitim-öğretime başlayacak olan Kozluçay İlkokulu ve Ortaokulu’na müdür ataması da yapıldı. Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz’den alınan bilgiye göre halen Özbayat Oktaokulu Müdürlüğü görevini yapan Mahmut Sert, Kozluçay İlkokulu ve Ortaokulu’nun kurucu müdürü olarak görevlendirildi.

Kozluçay Muhtarı Mevlüt Öz,  okulun açılmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, okul inşaatının tamamlanmasının ardından Kozluçay Muhtarlığı olarak okulun öğretim yılının ikinci yarısında hizmet verebilmesi için oldukça yoğun gayret gösterdiklerini ve amaçlarına ulaştıklarını bildirdi.

Okul binasının ikinci yarıyılda eğitim-öğretime hazır hale getirebilmek için köy olarak çok yoğun bir şekilde çaba harcadıklarını ifade eden Muhtar Öz, “Geçtiğimiz yılın sonunda Aralık ayında okul inşaatının bitmesiyle birlikte okulumuzu eğitim-öğretim yılının ikinci yarısına hazır hale getirmek için köy halkı olarak çok emek verdik. İnşaatın hemen ardından okulumuzun masası, sırası, dolabı ve diğer eğitim malzemeleri geldi, onları köy halkıyla hep birlikte taşıdık, yerleştirdik. Kozluçay halkı kadınıyle erkeğiyle el ele verdik, okulumuzun temizliğini yaptık, Milli Eğitimden veya başka bir yerden yardım beklemedik, seve seve yaptık. Ancak bazı resmi prosedür bizi yordu. Elektrik aboneliği, iskanı ve benzeri bazı işlemler sırasında bazı zorluklar yaşasakta aşmayı bildik ve artık okulumuz yarına hazır durumdadır. Kozluçay’a ve çevre köylerimize hayırlı uğurlu olsun. Tüm öğrencilerimize başarılar dilerken, eğitim –öğretim yılının ikinci yarısına hazırlanması konusunda bize destek veren tüm velilerimize, köy halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kozluçay İlkokulu ve Ortaokulu’nun yaklaşık 140 öğrenciyle öğretime başlayacağını belirten Muhtar Öz, “Uzun zamandır köyümüz köyümüzün neşesi, çocuklarımızın, öğrencilerimizin cıvıltısı yoktu, bu bizler için büyük bir eksiklikti. Köyümüzün tekrar okula kavuşması için emek veren, desteğini esirgemeyen Milletvekillerimiz Recep Özel’e, Mehmet Uğur Gökgöz’e, Valimiz Ömer Seymenoğlu’na,  Kaymakamımız Aytekin Yılmaz’a, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerimize köyümüz adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Kozluçay’da okulun açılmasıyla birlikte Dedeçam Şehit Ramazan Karaca İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin Kozluçay İlkokulu ve Ortokulu’na aktarıldığı, Dedeçam’da sadece anasınıfı  öğrencilerinin öğretime devam edeceği bildirildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.