• MODA YAPI

logo

02 Haziran 2021

Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde Seçim

Yalvaç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, 2021 yılında birlikte görev yapacak Birlik Encümeni’nin belirlenmesi için dün saat 10.00 sıralarında toplandı.

Yalvaç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi 1. olağan toplantısı Birlik Başkanı ve Yalvaç Kaymakam Vekili  Vali Yardımcısı Haluk Şimşek başkanlığında Yalvaç Öğretmenevi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda yapılan seçimlerde 2021 yılında Birlik Encümeninde görev alacak İl Genel Meclisi üyeleri ve muhtarlar belirlendi.

Alınan ilk bilgiye göre Köylere Hizmet Götürme Birlik Encümeni’nde görev yapacak iki İl Genel Meclisi Üyesinin seçimi yapıldı. İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Sektioğlu (Ak Parti)  24 oy, Salih Başer (MHP) 14 oy, Kadir Elbengili (Ak Parti) de  28 oy aldı. Bu sonuçlara göre 2021 yılı Birlik Encümeninde Kadir Elbengili ve Ahmet Sektioğlu görev yapacak.

Toplantıda Birlik Encümeni’nde köy muhtarlarını temsil edecek iki üyenin belirlenmesi için yapılan seçimde dört köy muhtarı yarıştı. Aday olan muhtarlardan Hasan Uysal (Koruyaka) 27 oy, Sadık Kara (Körküler) 14 oy, Şaban Sürücü (Y.Kaşıkara) 11 oy ve Ahmet Tünel (Sücüllü) 10 oy aldılar. Bu sonuçlara göre Koruyaka Muhtarı Hasan Uysal ve Körküler Köyü Muhtarı Sadık Kara 2021 yılı Birlik Encümeninde görev alacaklar.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.