• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Ağustos 2018

KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Isparta İl Müdürlüğü ve İŞKUR’un ortak organizasyonuyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleneceği açıklandı.

Yalvaç TSO’dan verilen bilgiye göre, Yalvaç, Şarkikaraağaç, Gelendost, Yenişarbademli ilçelerinde yaşayan kadın ve genç girişimci adaylarına yönelik ücretsiz verilecek olan eğitimler Yalvaç TSO Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Odadan yapılan açıklamaya göre, 32 saat sürecek eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50.000 TL hibe ve 100.000 TL lik geri ödemeli kredi desteğinden yararlanma hakkına sahip olacaklar.

Katılmak isteyenlerin girişimci adaylarının, başvuru formunu 20 Ağustos-4 Eylül 2018 tarihleri arasında, e-Devlet üzerinden (https://edevlet.kosgeb.gov.tr/) doldurmaları gerektiği kaydedildi.

Kursiyerlerin, 6 Eylül 2018 Perşembe günü yapılacak mülakatların neticesinde belirleneceği ve mülakat sonuçlarının 7 Eylül 2018 Cuma günü, Odaya ait internet sitesinde yayınlanacağı belirtildi.

Eğitim almaya hak kazanan kursiyerler için eğitimlerin 10 – 13 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağı da açıklandı.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.