• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Şubat 2020

Körküler’den Elazığ Depremzedelerine Mesaj: Yanınızdayız

Geçtiğimiz hafta sonu Elazığ ili ve çevresinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından çeşitli kurumların ve vatandaşlarımızın deprem  bölgesine yardım çabaları sürüyor.

İlçemize bağlı Körküler Köyü halkı da bu yardım çağrıları karşısında duyarsız kalmadı ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılabilmesi için kendi aralarında bir kampanya başlattı.

Körküler Muhtarı  Sadık Kara konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Elazığ ve çevresinde meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara da acil şifalar diledi. Muhtar Kara, “Körküler halkı olarak depremden etkilenen vatandaşlarımızın acısını paylaştığımızı, onların acılarının bir nebze de olsa azaltılması için yanlarında olduğumuzu bildirmek istedik. Köy halkı olarak imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen yardımı yaptık” dedi.

Kızılay Yalvaç Temsilcisi İsmail Güleç ile birlikte bugün öğleden sonra banka şubesine gelen Körküler Köyü Muhtarı Sadık Kara, köy halkının kendi arasında topladığı 3 bin 520 TL’lik yardımı Kızılay’ın Elazığ Depremi için açılan yardım kampanyası hesabına yatırdılar.

Kızılay Yalvaç Temsilcisi İsmail Güleç de yaptığı kısa açıklamada “Karagün dostu Kızılay, ne zaman kendisine ihtiyaç duyulursa oraya gitmeyi görev bilmiştir. Halkımız da Kızılay’a olan güveni neticesinde her zaman Kızılay’a destek olmuştur, olmaya devam etmektedir. Bunun son örneği de Körküler köyünün örnek davranışlarıdır. Kendilerine teşekkür ederken bir daha bu tür acıların yaşanmamasını dileriz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.