• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Ağustos 2018

KORKMAZ: AK PARTİ’DE HİZMET MESAİSİ BİTMEZ

Ak Parti Isparta İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, köylerde sürdürülen İl Özel İdaresi çalışmalarıyla ilgili gazetemize bilgi vererek, “Ak Parti’de hizmet mesaisi bitmez. Allaha şükür, bütün köylerimizde, halkımızın istekleri doğrultusunda yatırımları birer birer hayata geçiriyoruz.” dedi.

Yalvaç’ta yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Korkmaz, ilk olarak Sücüllü’de yapımı süren okulun tamamlandığı müjdesini verdi ve şunları söyledi: “Sücüllü’de yapımı süren 12 derslikli okulumuzun inşaatı tamamlandı. Şu anda çevre düzenlemesi işlemleri devam ediyor. Okullarımız açıldığında, pırıl pırıl yeni okulumuz Sücüllü ve çevre köylerden taşımayla gelen çocuklarımızın hizmetinde olacak. Bir diğer okul binası sorunu olan Kozluçay Köyümüz için 8 derslikli okul binası yapımının ihalesi de tamamlandı. Önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılarak inşaat başlayacak ve inşallah önümüzdeki yıl da bu okulumuzu çocuklarımızın eğitimine hazır hale getireceğiz.” dedi.

Isparta İl Özel İdaresi’nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın destekleriyle iki yıldır büyük bütçe harcayarak yürüttüğü sıcak asfalt çalışmalarının başladığını da belirten Korkmaz, “Yalvaç’taki sıcak asfalt çalışmalarının ilk etabını Sağır tarafında gerçekleştirmiştik. İkinci etaba da bugün Kuyucak-Dedeçam hattında bismillah diyerek başladık. Bu hatta toplam 17 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapılacak ve köylerimizin kullanımına sunulacak. Diğer yandan, toplam 29 kilometrelik satıh kaplama asfalt mucur ihalesi tamamlandı. Önümüzdeki günlerde sathi kaplama asfalt çalışmaları başlayacak. Çakırçal, Ayvalı, Kırkbaş, Mısırlı, İleği, Koruyaka ve Yağcılar köyümüzün yollarında başlatılan bu çalışmada en kısa sürede tamamlanacak ve halkımız bu yollardan yararlanacak. Bunun yanı sıra, Kırkbaş ile Mısırlı köylerimiz arasındaki ara yolun altyapı çalışmaları da sürüyor, bu yolu da satıh kaplama asfaltlayacağız.” dedi.

Köy içindeki yolların güzelleştirilmesiyle ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirten Korkmaz, “Daha önce temin edilen kilit parke taşların köylerimizde döşeme işlemi devam ediyor. Bununla 37 köyümüze toplam 100 bin metrekare parke taşı ihalesi yapıldı.” dedi.

4 köyümüz için planlanan halı saha ihalelerinin de tamamlandığını belirten Korkmaz, “İlçemize bağlı Sücüllü, Çetince, Özbayat ve Kozluçay köylerimize gençlerimizin isteği doğrultusunda halı saha yapımı için ihaleye çıkılmıştı, o da tamamlandı, en kısa sürede yapımına başlanıp onlar da hizmete girecek inşallah. Bunların yanında Tokmacık Köyümüze çocuk oyun parkının ihalesi de tamamlandı.” dedi.

İlçemiz köylerinde su yatırımlarının da Özel İdare tarafından önem verilen hususlardan biri olduğunu belirten Korkmaz, “Pek çok köyümüzde derin su sondaj kuyularının açılması çalışmaları sürdürülüyor. Yarıkkaya Köyümüzde 100 tonluk içme suyu deposu yapımı tamamlanmak üzere. Çetince Köyümüze 500 tonluk içme suyu deposu ihaleye çıkmak üzere. Bunların yanında 8 köyümüzde Güneş Enerjisi Santraliyle içme suyu deşarjı için enerji sarfiyatını sıfırlıyoruz. 6 köyümüze KÖYDES’ten, 2 köyümüze de İl Özel İdaresi’nden GES yapımı gerçekleştirilecek ve bu köylerimizin ihtiyaçları da giderilecek.” dedi.

Bu hizmetlerin yürütülmesinde güzel ve uyumlu bir ekip çalışması yürütüldüğünü belirten Korkmaz, “Ak Parti, Türkiye’de kesintisiz ve kaliteli icraatin adıdır. Değerli milletvekilimiz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, yeni göreve başlayan Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz vekillerimizin desteği, Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın yönetim ve desteği, İl Özel İdaresi yönetimi ve personeliyle birlikte bu güzel hizmetleri ortaya koyma şansımız oluyor. İlçemiz, köylerimiz ve Isparta adına hepsine teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, var olsunlar. Onlar bize destek oldukça, halkımız yanımızda oldukça bu ve benzeri hizmetler sürecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşallah ülkemiz, Isparta’mız ve Yalvaç’ımız inşallah daha güzel günlere yürüyecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.