• MODA YAPI

logo

Konya Ispartalılar Derneği’nde Başkan Yılmaz güven tazeledi

Konya Ispartalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listenin olduğu, yeni Yönetim Kurulu açık oylama usulü ve oy birliği ile Dernek Başkanı Salih Şevket YILMAZ, güven tazeledi. Listede yer alan 6 isim (Fuat Sunay ŞİRİN, Durmuş KULAK, Asım KILCAN, Tamer DOĞAN, Ahmet DEMİRCAN ve Mehmet IRMAK) derneğin yeni yönetimini oluşturdu.

Toplantıda konuşan Dernek Başkan Salih Şevket YILMAZ, “Öncelikle derneğimizin fedakâr kurucu üyelerini verdikleri emeklerden dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Kurulan bu dernek çatısı altında biz yöneticilere güvenen ve sahiplenen siz değerli hemşehrilerime bir kez daha sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Derneğin amacı üyelerin sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda yardımlaşmasını sağlamak ve bu amaca hizmet edecek her türlü sosyal, kültürel ve iktisadi faaliyetleri destekleyerek üyelerini bu alanlarda gelişmesini sağlamak olduğu inancıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“HER ZAMAN DUA ALMA ÇABASINDA OLACAĞIZ”

Geçen bu iki yıl içerisinde, Konya ilimize Isparta’mızdan üniversite eğitimi için gelmiş, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize  sahip çıkmak adına 2019-2020 öğretim yılında sizlerin destekleriyle burs verdik. Temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar muhtaç olanlar, ihtiyaç sahipleri ile asgari ücretle çalışan ama geliri zaruri giderlerini karşılamaya yetmeyen, hemşerilerimize Ramazan yardımı yaptık.Isparta ilimizde ikamet eden ve mektup yazmak suretiyle derneğimize ulaşan bir hemşerimize yardım elimiz uzatıldı. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr.Mine Öztürk  tarafından “diyabet” konulu bilgilendirme toplantısı yaptık.” dedi.

Konya ili, Selçuklu ilçesi, Karayolları 3.Bölge Müdürlüğü  salonunda 17 Ekim 2021 Pazar günü saat 14:00’te dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen genel kurul toplantısı, gündemin okunması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile devam eden genel kurulda, YILMAZ’ın konuşmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Geçmiş dönem faaliyet ve denetim raporlarının okunmasının ardından mevcut yönetim ve denetim kurulu genel kurul üyelerinin oylarıyla ibra edildi.

Program sonrasında toplantıya katılan üyelere teşekkür konuşması gerçekleştiren Başkan YILMAZ, “Faaliyetlerin daha ileriye gitmesi için desteklerini esirgemeyen siz değerli genel kurul üyesi hemşehrilerime Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle, yetki vermiş olduğunuz önümüzdeki süreçte yapılacak ve alınacak kararların Vatanımıza, Milletimize yararlı sonuçlar doğurması dilek ve temennisi ile hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Genel kurulun tamamlanmasının ardından Ispartalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine günün anısına, küçük hediyeler dağıtıldı ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.