• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

03 Aralık 2020

Kızılay Temsilcisi Güleç’ten Kan Bağışı Çağrısı

Kızılay Yalvaç Temsilcisi İsmail Güleç, Kızılay Kan Merkezi tarafından önümüzdeki hafta ilçemizde kan bağışı alınacağını belirterek vatandaşlarımızın bağış yapması çağrısında bulundu.

Güleç, “Covid 19 nedeni ile büyük sıkıntılar yaşadığımız şu günlerde Kızılayımızın kan stoklarını koruyarak daha etkin bir şekilde kan ihtiyacı olan hastalarımıza ulaşmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için büyük çaba sarf eden Kızılay kan merkezimiz 10, 11, 12, 13 Aralık 2020 tarihinde Yalvaç Anlatan Meydanında olacaktır. Duyarlılıkları ile Isparta ilinde en çok kan bağışı yapan Yalvaç bugün de aynı duyarlılıkla gerekli kan bağışını gerçekleştirecektir. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 12.12.2020 cumartesi ve 13.12.2020 Pazar günü Kanver.org’tan online başvuru yaparak Yalvaç Anlatan Meydanında olacak kan bağış aracımıza kan bağışında bulunabilirsiniz.” dedi.

Son bağış çalışmasında, Isparta’nın ilçeleri arasında her zaman olduğu gibi Yalvaç’ın açık ara ilk sırada çıktığı, bu duyarlılığın devamı konusunda vatandaşların desteğinin önemli olduğu ifade edildi. Alınan bilgiye göre, Kızılay Kan Merkezi’nin son bağış çalışmalarında ilçemiz Yalvaç’ta 203 ünite, Ş.Karaağaç’ta 132, Eğirdir’de 56, Gönen’de 38, Atabey’de 32, Keçiborlu’da 30 ünite kan bağışı yapıldığı öğrenildi.

Biz de duyarlılığından dolayı hemşehrilerimizi kutluyor, Kızılay’a olan bu desteğin süreceği inancıyla kan bağışına destek vermeye davet ediyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.