• MODA YAPI

logo

09 Mayıs 2017

KIZILAY, Kan Bağış Merkezi için Yalvaç’ta arsa bağışı bekliyor

yalvac-kizilay2

Bölgenin en çok kan bağışı yapan yerlerinden biri olan Yalvaç’a, Kızılay Genel Merkezi kan bağış merkezi kurmak istiyor, ancak bir türlü yer sorunu çözülemiyor.

Kızılay Genel Merkezi, bölgenin en çok kan bağışı yapan yerlerinden biri olan ilçemiz Yalvaç’a, müstakil bir kan bağış merkezi kurmak için yer tahsisi yapılmasını bekliyor. Kızılay Yalvaç Şubesi Başkanı Eyüp Mumcu’nun verdiği bilgiye göre, ilçemize sürekli gezici kan bağış araçlarını göndererek kan toplayan ve bağış oranından çok memnun olan Kızılay Genel Merkezi, ilçemizde daimi bir kan bağış merkezi oluşturma isteğini iletti.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın bizzat kendisine Yalvaç’tan yer tahsis edilmesi halinde 4 katlı bir kan bağış merkezi yapılabileceğini söylediğini belirten Mumcu, “Konuyla ilgili olarak belediyemize, kaymakamlığımıza başvurdum. Ancak uygun bir yer olmadığı belirtildi ve bir türlü çözüm üretemedik. Bir kurum ya da şahıs tarafından tahsis ya da bağış yapıldığı takdirde, ilçemiz önemli bir kurum kazanmış olacaktır. Destek bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

yalvac-kizilay1

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.