• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Aralık 2019

KIZILAY Kan Bağış Aracı Perşembe Yalvaç’ta

Kızılay tarafından periyodik olarak ilçemiz Yalvaç’tan yapılan kan bağış çalışmalarının bu hafta da gerçekleştirileceği açıklandı.

Kızılay Yalvaç Şube Başkanı İsmail Güleç’in verdiği bilgiye göre, Kızılay Kan Bağış aracı, 12 Aralık Perşembe günü ilçemize gelerek 15 Aralık Pazar günü akşamına kadar Yalvaç’ta kan bağışı kabul edecek.

Yalvaç Anlatan Meydan’da konumlanacak kan bağış aracına, daha önce olduğu gibi, bu etapta da Yalvaçlı hemşehrilerimizin büyük destek vereceğine inandığını belirten Başkan Güleç, “Kızılay’ımız zor günümüzde ihtiyaç sahiplerimizin, kana ihtiyacı olan herkesin yardımına koşmaktadır. Bunu yapabilmek için de kan bağışının sürekliliği büyük önem taşıyor. Kış aylarında çeşitli nedenlerle kan bağış oranında bir düşme yaşanıyor. Bu nedenle, bu etapta kan bağışı konusunda daha çok hassasiyet gösterilmesi etkili olacaktır. Yalvaçlı hemşehrilerimizi, sağlık açısından bir sıkıntıları olmadığı takdirde, kan bağışı yapmaya ve başka insanları da bağışa teşvike davet ediyoruz. Bugüne kadar verdikleri desteğin yanı sıra verecekleri destek ve bağışlar için de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.