• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Nisan 2019

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Yalvaç CHP’den tepki

Pazar günü Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzu Mahallesi’nde şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya tepkiler sürüyor.

CHP Yalvaç İlçe Yönetimi de, genel başkanları Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya tepki göstererek, sorumlular ve yönlendiricilerin bir an önce ortaya çıkarılmasını istediler.

Seçim öncesinden başlayarak kullanılan siyasi dilin ülkede büyük bir huzursuzluk yarattığını belirten CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, “Ülkemizde gün geçtikçe demokrasi, hukuk, özgürlük ve kardeşlik sürecine yönelik inanılmaz zararlar veriliyor. Bunu da başta siyasi partilerin yöneticileri gerçekleştiriyor. Onlar yukarıda ayrımcı, çatıştırıcı bir dil kullandıkça aşağıda insanlar geriliyor. Ankara’daki olayın bu ortamda açık bir provokasyon olduğu bellidir. Bu olay aydınlatılacaktır, ancak önemli olan bu tür olaylara zemin hazırlayan siyasi anlayışın değişmesidir. Kimse cumhuriyeti kuran partiyi terör örgütleriyle yan yana gösteremez. Geçmişleri ifade ettikleri terör örgütleriyle kol kola olan siyasiler hiç gösteremez. FETÖ’yle geçmişte kucak kucağa olanlar, PKK’yla sözde çözüm masalarına oturanlar; şimdi kalkmışlar cumhuriyeti kuran partiye terör iftirası atmaya çalışıyorlar. Bunlar ayıptır. Üç beş oy uğruna milli birlik ve beraberliğimize büyük zararlar veriyorlar. Biz yapılan saldırıyı protesto ediyoruz. Bu olay basit bir saldırı değil, bir linç girişimidir. Yöneticilerimiz yaşananları anlatıyorlar zaten. Şehitler hepimizin şehidi, terör mücadelesi hepimizin mücadelesi. Yaşanan acı olaya rağmen, sükunet içerisindeyiz, biz siyasetin her zaman meşru zeminde ve barış içerisinde yapılmasından yanayız. Yine öyle davranacağız. Çatışmacı dil ve anlayıştan en büyük zararı güzel ülkemiz görmektedir. Bu ayrımcı dil artık bitsin. Sayın cumhurbaşkanı kızgın demiri soğutma çağrısında samimi ise, bunu somut olarak göstermelidir. Biz demokratik bir biçimde siyasi yarışımızı yapmak ve sandıkta Ak Parti’yi yenmek istiyoruz. Yerel seçimde büyük bir başarı elde ettik, bunu yapabileceğimizi gösterdik, ama bunun muhalefet tarafından hazmedilemediğini gördük. Demokrasi birbirimize tahammül rejimidir, biz nasıl Ak Parti seçimleri kazandığında saygı duyduysak, aynı saygıyı da onlardan beklemek hakkımız. Bu vesileyle gerginlik artık bitsin, ülkemizin esas sorunlarına hep beraber odaklanalım diyoruz. Sonuna kadar genel başkanımızın arkasındayız.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.