• MODA YAPI

logo

23 Ekim 2021

Kelebek Etkisi Projesinin Finlandiya Hareketliliği Tamamlandı

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği 2019-1-TR01-KA101-065500 nolu Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki “Kelebek Etkisi” adlı konsorsiyum projesi kapsamında ilçemizden 8 öğretmenimiz, “Zorbalık: Okullarda Akran Zorbalığı ve Etkili Mücadele” konusunda 10-20 Ekim 2021 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki kentinde alanında uzman eğitmenler tarafından verilen 8 günlük kursu başarıyla tamamlayarak katılım belgelerini almaya hak kazandı.

Öğretmenlerimiz, Akran Zorbalığıyla Mücadele Eğitimi’nin yanı sıra Espoo ve Loviisa şehirlerindeki Mankkaan Ortaokulu’na ve Isnas İlkokulu’na ziyaret gerçekleştirdiler. Bu ziyarette Finlandiya eğitim sistemini ve okul ortamını inceleme fırsatı buldular. Finli öğretmenlerin sınıf içinde kullandıkları yöntem, strateji ve teknikler konusunda bilgiler edindiler.

Ayrıca Finli eğitimcilerin Akran Zorbalığıyla Mücadele konusunda uyguladıkları ve başarıya ulaşmış “KiVa” modeli hakkında bilgiler edindiler.

Eğitimlerin ardından ilçemize dönen öğretmenlerimiz, burada almış oldukları eğitimleri proje yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında ilçemizdeki diğer meslektaşlarıyla paylaşarak Akran Zorbalığıyla Mücadelenin ilçe genelinde uygulanmasını hedeflemektedir.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.