• MODA YAPI

logo

27 Nisan 2021

Kaymakam Vekili Şimşek’ten OSB için ümitvar açıklama

Kuruluş çalışmaları 2001 yılında başlayan, ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi için bugün önemli bir aşamaya geçildi.

Toplam 49 parselde 1444 dönümlük bir alanda kurulacak Yalvaç OSB için kamulaştırma çalışmaları biten 315 dönümlük ilk etapta altyapı çalışmaları bugün başlatıldı.

Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Yalvaç Kaymakam Vekili, Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, %51’i İl Özel İdaresi, %43’ü Yalvaç Belediyesi ve %6’sı Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’na ait olan Yalvaç OSB’nin faaliyete geçmesi için öncelikle güçlü bir iradeye ihtiyaç olduğunu, bunun da şu anda Yalvaç’ta mevcut olduğunu belirtti.

Kaymakam Vekili Şimşek, “Bu iş yürür. Yalvaç OSB tüzel bir kişilik kazandı, güçlü bir irade ile bu işin başarılacağına inancımız tam.” dedi. Yalvaç OSB’nin bir an önce faaliyete geçmesi için ihtiyaç olan teşvik konusunun önemine dikkat çeken Kaymakam Vekili Şimşek, kamulaştırma çalışmaları bittikçe, etap etap OSB’nin ilerleyeceğini belirtti.

Yalvaç OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmesi beklenen Şimşek’e, ilçemiz için gösterdiği gayretten dolayı teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.