• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Mayıs 2021

Kaymakam Vekili ŞİMŞEK’ten Marketlere Denetleme

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemiz genelinde 29 Nisan 2021 tarihinde başlayan tam kapanma döneminde ilçemizde hizmet veren işletmeler her gün denetleniyor.

Denetleme faaliyetlerine her gün bir kurum amiri, bir polis memuru, bir zabıta ve bir gıda mühendisinin katıldığı,  vatandaşlarla işyeri sahiplerinin tam kapanma döneminde uyması gerekli kuralların tekrar hatırlatıldığı bildirildi.

Bu arada denetleme faaliyetlerinin bugünkü bölümüne Yalvaç Kaymakam Vekili, Vali Yardımcısı Haluk Şimşek de başkanlık etti. Kaymakam Vekili Şimşek, bir polis memuru, bir kurum amiri ile birlikte ilçemizde faaliyet gösteren marketlere yönelik denetleme faaliyetine katıldı. Denetlemeler sırasında market yöneticilerinden bilgi alan Şimşek ve beraberindekiler, temizlik, maske ve sosyal mesafe konusuna titizlikle uyulmasının önemine dikkat çektiler.

Yalvaç Kaymakam Vekili, Vali Yardımcısı Haluk Şimşek’in bildirdiğine göre ilçemizde Covid-19 virüsünden etkilenen kişi sayısında büyük düşüş görülüyor. Tam kapanmanın da düşüşte etkisi bulunduğunu belirten Şimşek, “Koronavirüsünün yayılmasına karşı alınan tedbirler kapsamında alınan kararlara, konulan kurallara uyulması toplum sağlığı açısından çok önemli. Sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına titizlikle uyalım ki bu tehlikeden  bir an önce kurtulalım” dedi.

Denetleme çalışmaları sırasında vatandaşlarla da kısa süre sohbet eden Kaymakam Vekili, Vali Yardımcısı Şimşek, alışveriş yapan Görgü Cami Mahallesi Muhtarı Talip Uyaroğlu ile de sohbet etti.

Kaymakam Vekili Şimşek’e denetim çalışmaları nedeniyle teşekkür eden ve başarılar dileyen Uyaroğlu, Yalvaç’ın en eski Muhtarının kendisi olduğunu belirtti. Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Şimşek de Uyaroğlu’na görevinde başarılar diledi.

Denetlemelerin tam kapanma döneminde her gün sürdürüleceği bildirildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.