• MODA YAPI

logo

16 Ağustos 2021

Kaymakam Vekili Şimşek’ten Çağrı: AŞI OLALIM

Covid-19 salgınına karşı 2020 yılı sonlarından itibaren başlayan aşılama çalışmaları devam ederken konunun önemine dikkat çekmek için Yalvaç Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen çalışma ile tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya çağırıldı.

Anlatan Meydanı’nda kurulan aşı uygulama noktasında yapılan bir basın açıklaması ile aşı olmanın önemine dikkat çeken Yalvaç Kaymakam vekili, Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Covid-19 salgınının önlenebilmesi için mutlaka herkesin aşı olması gerektiğini ifade etti.

Aşı olmanın önemine dikkat çekmek için Anlatan Meydanı’nda bugün saat 11.00’de yapılan basın açıklaması sırasında Kaymakam vekili Şimşek’in yanı sıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Levent Oruç, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Resul Kaya, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, İl Genel Meclisi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri de hazır bulundu.

Yaklaşık bir buçuk yıldır tüm dünyayı ve Türkiye’yi esir alan Covid-19 salgını karşı geliştirilen aşıların kullanılmasının hastalığın önlenmesi için şart olduğunu belirten Yalvaç Kaymakam vekili, Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, “Bugün geldiğimiz noktada aşıdan başka bir çaremizin olmadığını görüyoruz. Bu hastalığın önüne geçilebilmesi için tüm vatandaşlarımızı, 16 yaş üstü herkesi aşı olmaya davet ediyoruz, bekliyoruz” dedi.

Şimşek daha sonra açıklama için Anlatan Meydanında gelen herkese aşı olup olmadıklarını sordu. Orada bulunan herkesin aşılı olduğunu öğrenen Şimşek, herkesi aşı olmaya ve aşı olmamış kişileri aşı olmaya teşvik etmeleri konusunda yardımcı olmaya çağırdı.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.