• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Nisan 2018

Karip: İşleyen bir demokrasi ve hukuk düzenine ihtiyacımız var

DEMOKRAT Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi Durmuş Ali Karip erken seçim kararının ardından yaptığı açıklamada ülkemizin işleyen bir demokrasi ve hukuk düzenine ihtiyacı olduğunu belirtti.

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden DP MKK Üyesi Karip, “Türkiye birçok seçimi zor dönemlerde başarmıştır. Önümüzdeki seçimlerin de ülkenin derinden bir nefes almasına vesile olacağı inancındayız. Temennimiz, yüksek gerilim hattında seyreden ülkemizin gündemine rağmen alınan bu seçim kararının, iki kutuplu hale gelen Türkiye’mizi, bir yarısının diğer yarısının meşruiyetini sorguladığı bu iklimden çıkarması umudunu taşıyoruz.” dedi.

Türkiye’de siyasi partilerin ortaya koyduğu mücadelenin son yıllarda ülkemizi iki kutuba ayırdığını, bunun da ülkeye büyük zarar verdiğini belirten Karip, “Demokrat Parti olarak bizler geçmişten bugüne taşıdığımız ideallerimizi, referanslarımızı yarınlara da taşıyabilmek için süratli bir şekilde değerlendirmemizi yapıyor, iki kutuba ayrılmanın ülkemize bir fayda getirmeyeceğini ifade ediyoruz. Siyasal çizgimiz, zihniyetimiz ve anlayışımız Türkiye’nin menfaatleri etrafında birleşmekten geçtiğine inanıyoruz. Yeniden güçlü bir Türkiye’nin inşası için işleyen bir demokrasi ve hukuk düzenine ihtiyacımız olduğu ortadadır. Demokrat Parti olarak gerçek bir demokrasi ve hukuk  vaadiyle ülkemizin her yerinde seçimlere hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki Sandık her daim çözümsüzlükleri çözer.” dedi.

Karip, “En geniş ortak paydada buluşabilmek adına, milletimizin de kılavuzluğunu ortaya koyabilecek iradeyle beraber, inşallah ülkemizin önümüzdeki yıllarda önüne gelen imkan ve fırsatlardan yararlanabileceği bir siyasi irade teşekkül edecektir. Demokrat Parti olarak 16 Nisan referandumu sonrası, ülkemizin değişen siyasal iklimini hep beraber gözlemliyoruz. Sayın cumhurbaşkanının vurguladığı hususu bizler de paylaşıyoruz. Bu değişen siyasi iklimin beraberinde getirdiği husus, siyaset sadece partilerin rekabeti olmaktan çıkıp geniş bir siyasal mücadele alanı haline gelmiştir. Siyasal çizgimiz, zihniyetimiz ve anlayışımız, Türkiye’nin makul çoğunluğu etrafında birleşebilmenin yollarını yeniden tahkim etmek ve yeniden ülkemizi işler bir demokrasi ve hukuk düzenine kavuşturmak üzerinedir. Demokrat Parti, ülkemizin her yerinde seçime hazırdır. Demokrat Parti olarak, ‘Sandık her daim çözümsüzlüğü çözer’ diyoruz.” diyerek seçime hazır olduklarının mesajını verdi.

 

dp-durmusali-karip2

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.