• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ekim 2019

Karateciler Manisa’dan da Dereceyle Döndü

Yalvaç Belediyesi Karate Okulu, 19-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Manisa’da düzenlenen “29 Ekim İllerarası Cumhuriyet Karate Turnuvası”na üç sporcu ile katıldı. Müsabakalar sonucu üç sporcumuz da dereceye girip, bir ikincilik, iki de üçüncülük kazandı

Hafta sonu Manisa’nın Turgutlu ilçesinin ev sahipliği yaptığı “29 Ekim İllerarası Cumhuriyet Karate Turnuvası”na Yalvaç Belediyesi, sporcularından Aleyna Turp, Efeyaşar Yağcı ve Huriye Yağcı ile katıldı.  Zorlu geçen mücadeleler sonucu Aleyna turp ümitler 42 kg kumite müsabakalarında ikinci olurken Efeyasar Yağcı ümitler +70 kg kumite dalında; Huriye Yağcı da gençler +59 kg kumite dalında üçüncülük kazandı.

Ayrıca yapılan Takım kumite maçında da takım olarak üçüncü olundu. Böylece şimdiye kadar Yalvaç Belediyesi Karate Takımı olarak gidilen hiçbir turnuvadan derecesiz dönmeme geleneğini Manisa’da da devam ettirdi.

Isparta olarak Karakaş Spor kulübüyle beraber gidilen turnuvada kulüp olarak da 4 altın 2 gümüş ve 4 bronz madalya ve takım olarak 1 şampiyonluk 2 ikincilik ve 1 üçüncülük kupası kazanıldı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.