Evden Eve Nakliyat konusunda lider firmalar listesi icin lutfen ziyaret ediniz. sarıyer evden eve nakliyat büyükçekmece evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat kadıköy evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat eşya depolama bağcılar evden eve nakliyat
  • UYAROĞLU SARRAF

logo

gaziantep mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
antalya masaj
01 Ocak 2017

Kar felaketiyle yıkılan sera sahipleri TARSİM kapsamına alınmak istiyor

sera2

İlçemizde son yirmi yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı geçtiğimiz hafta, tüm hayat olumsuz etkilenirken, en büyük darbeyi seracı üreticilerimiz yediler.

 

Yer yer 70 santimetreyi bulan kar yağışı nedeniyle, ilçemiz köylerindeki pek çok sera yıkılırken, pek çoğu da ciddi zarar gördü.

 

İlçemizin tarım hayatına büyük canlılık ve ekonomik hareketlilik getiren sera üretiminin yediği bu büyük darbe nedeni ile mağdur olan üreticiler, gazetemize ulaşarak yardım istediler. Söz konusu zararların karşılanabilmesi için yetkililerden destek isteyen üreticiler, kar felaketi nedeniyle oluşan zararlarının TARSİM kapsamına alınması için çalışma yapılmasını bekliyorlar.

 

TARSİM’in beklenmedik doğa olayları için işlevi olduğunu belirten üreticilerimiz, kar felaketinin de bu kapsamda olduğunu belirterek, zararların karşılanması için çalışma başlatılmasını istediler. Birçok üreticinin kredi çekerek yatırım yaptığını belirten vatandaşlar,“Son dönemde yaşanan sıkıntılar nedeniyle sera üreticileri zaten büyük sıkıntıda idi.Bunun üzerine yaşanan kar felaketi bu durumun tuzu biberi oldu. Bu nedenle pek çok arkadaşımız çok zor durumda. Bu durumdan çıkmak için devletimizin bize destek vermesi büyük önem taşıyor. Buradan ricamız, yetkililerimizin ve yöneticilerimizin sesimizi duyması ve bu sorunumuzla ilgilenmesidir.” dediler.

 

Üreticilerimizin bu sıkıntısını ilgili ve yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

sera sera3

Etiketler: » » » »
Share
3005 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

ev eşya depolama eşya depolama