• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Temmuz 2019

KADIN GİRİŞİMCİLERİN İLK ÜRÜNLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İlçemizde, Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Şerife Hanım Ekici öncülüğünde yürütülen kadın girişimcilerden oluşan bir kooperatif yoluyla kadınların ekonomik hayata daha çok katılımı çalışmaları için bugün önemli bir adım daha atıldı.

Şerife Hanım Ekici öncülüğünde kadın girişimciler, Yalvaç’ta antik kentte yapılan önemli bir ayin töreni için gelen çok sayıda turist kafilesine yönelik hazırladıkları ürünleri bugün bir kermes yaparak beğeniye ve satışa sundular.

Ekici’nin verdiği bilgiye göre, Pisidia Antiokheia antik kentinde yapılan bir ayin töreni için çok sayıda turist kafilesinin geleceğini haber almaları üzerine, kadın girişimciler tarafından hazırlanan el ve sanat ürünlerini görücüye çıkarmak için harekete geçtiler. Kadın üreticilerimiz tarafından çok sayıda turistik ürün, bugün antik kent girişinde bulunan Turgut Özal Parkı’nın satış alanında turistlere sergilendi.

Yalvaç Belediyesi tarafından kadınlarımıza tahsis edilen Turgut Özal Parkı’nda Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nın da desteğiyle kermesi açtıklarını belirten Ekici, turistlerin ürünlere büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

Kadın girişimcilerimizi bir kooperatif çatısı altında toplayarak iş hayatına katmak için çalışmalarının sürdüğünü belirten Ekici, “Ürünlerimizi sergileyip satış yapabilmemiz ve kadınlara yönelik bir park işletebilmemiz için Yalvaç Belediyesi tarafından Turgut Özal Parkı, kadın girişimcilerimize tahsis edildi. Burada bir süredir temizlik, bakım ve güzelleştirme çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki yıl burada kadınlarımıza hizmet verecek ve kadınlarımız tarafından işletilen bir parkımız olacak. Buradaki satış ofisleri de yine kadın üreticilerimiz tarafından üretilen ürünlerimizi sergileyip satacağımız bir alanımız olacak. Bu konuda bizlere destek veren Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu beylere çok teşekkür ediyoruz. Bugün burada sergilenen ve satışa sunulan ürünlerin tamamı kadınlarımızın el emeği, göz nuru. Bunları bugün kermeste sunarak geri dönüşleri alacağız, ona göre yeni düzenlemeler yapabiliriz. Hedefimiz bu harekete daha çok kadınımızın katılımını sağlamak, onları ekonomik hayata çekmek ve Yalvaç’ımızın adını daha iyi duyurmak, tanıtmaktır. Bu konuda, herkesin desteğini bekliyoruz. Burada halisane niyet ve amaçlarla çalışıyoruz, kimse oraya buraya çekmeden bu güzel girişime destek olmalıdır. Tüm destek ve katkı sunan kişi ve kurumlarla bizlere inanarak yola çıkan kadınlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Büyük bir gayretle ilçemizde bir kadın girişimci kooperatifi oluşturulması çabalarına ön ayak olan Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Şerife Hanım Ekici ve ekibini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.