• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Mart 2019

Kadın Girişimciler Ekonomiye El Koyuyor

Kısa adı KAGİK olan Kadın Girişimciler Kurulu’nun Isparta Başkan Yardımcısı olan Şerife Hanım Ekici öncülüğünde toplanan ilçemizdeki kadın girişimciler, kooperatifleşerek ekonomik ve sosyal alanda faaliyet göstermeyi kararlaştırdılar.

Daha önce hem siyasette hem de sivil toplum kuruluşlarında aktif şekilde görev alan Ekici, tüm Yalvaçlı bayan esnafları bir araya getirerek dayanışma ve birlik içerisinde hareket etme kararı aldıklarını ifade etti.

KAGİK Isparta İl Başkan Yardımcısı Şerife Hanım Ekici, etkinlikleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Kadın girişimciler kurulumuzun ana gayesi, güzel Yalvaç’ımızın güzel, çalışkan ve azimli kadınlarının, ekonomik faaliyetleri için aradıkları destek ve altyapının oluşturulabilmesi için gerekli adımların atılmasıdır.

Amacımız, kadınlarımızın ev ve ülke ekonomisine katkı yapmaktan öte, erkeklerle birlikte eşit ve paydaş bir şekilde bir şekilde ekonominin esas aktörleri olmasını sağlamaktır. Yapacağımız güzel ve faydalı işlerle, Yalvaç ve ülke ekonomimizin gelişmesinde önemli roller üstleneceğiz. İktisadi hayatın her noktasında yer alan ve yer almak isteyen kadınlarımızla birlikte planlı bir şekilde örgütlenerek, günümüz serbest piyasa ekonomisini reel kurallara uygun, ayakları yere basan şekilde, ticari faaliyetler gerçekleştireceğiz.

Amacımız, sadece para kazanmak değil tabii ki, yapacağımız ekonomik faaliyetlerle beraber sosyal, kültürel ve eğitsel alanlarında da, çok anlamlı ve güzel işlere imza atacağız. Yapacağımız işlerde, ekonomi dünyasındaki, başarılı iş kadınlarımızdan örnek teşkil edecek, başarılı işlerle bir bilgi ve deneyim alışverişini başlatacağız.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan kurulumuz, bu yolculuğu sırasında başta Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da desteğini alarak hedefine doğru koşacaktır.”

Ekici ve girişimci hanımlarımızı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.