• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Şubat 2019

Jandarmadan Yalvaç’ta operasyon: 3 gözaltı, 1 firar

Isparta İl Jandarma Komutanlığı’nca verilen bilgiye göre, ilçemiz merkezinde gerçekleştirilen operasyonla 3 kişinin gözaltına alındığı, 1 kişinin de arama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak Isparta İl Jandarma Komutanlığı’ndan konuyla ilgili şu bilgi verildi:

“13 Şubat 2019 tarihinde lsparta İli Yalvaç İlçesi Taşevi Köyü halk plajında bulunan Yalvaç Kaymakamlığına ait (9) adet kamera. (1) adet kamera kayıt cihazı ve (1 ) adet su motorunun çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan istihbari çalışmalar neticesinde hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen B.E., Z.E. ve M.Ö. isimli şahıslar çalınan (4) adet kamera ile birlikte yakalanmıştır.

Çalınan diğer malzemelerin bulunması için yapılan istihbari çalışma neticesinde çalıntı malları satın aldığı değerlendirilen H.A.E. isimli şahsın evinde ve eklentilerinde yapılan aramalarda: el yapımı viski olduğu değerlendirilen (45) litre içki, (4) şişe viski yapımında kullanılan aroma, (5) adet damıtma işleminde kullanılan plastik damacana, (1) litre bandrolsüz kaçak içki, (30) litre içki yapımında kullanılan kimyasal madde, (3) kutu viski yapımında kullanılan kit, (1) şişe etil alkol, (2) adet kaçak içki üretiminde kullanılan damıtma cihazı, (1) adet Samsung marka laptop bilgisayar, (4) adet hafıza kartı, (4) adet tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen kama, (1) adet ruhsatsız otomatik av tüfeği ve (11) adet 9 mm. kovan ele geçirilmiştir. H.A.E. isimli şahsın yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir.

C.Savcısının talimatı ile suç aletlerine el konularak şüpheliler haklarında adli ve idari işlem başlatılmıştır.

Halkın emniyet ve asayişinin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.