• MODA YAPI

logo

07 Nisan 2022

Jandarmadan Yalvaç’ta CHANGE çetesine suçüstü

Jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonla, Yalvaç Sanayi Sitesi’nde CHANGE yöntemiyle otomobil kaçakçılığı yapan 4 kişi suç üstü yakalandı.

Konuyla ilgili olarak jandarmadan yapılan açıklama şöyle:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde; Yalvaç ilçesi sanayi sitesinde faaliyet gösteren iki işyerinde, hacizli, ağır hasarlı ve hurda araçların şasi numaralarının, aynı özelliklere sahip araçların motor ve şasi numaraları ile change yöntemiyle değiştirilerek organize bir şekilde piyasaya sürüldüğü tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili elde edilen bilgi ve belgelere istinaden, adli makamlarla koordineli olarak 4 Nisan 2022 tarihinde Yalvaç, Gelendost ve Keçiborlu ilçelerinde icra edilen operasyonlarda E.Ş. (45), M.B. (50), A.Ş. (27) ve Ö.Ş. (25) isimli şahıslar işyerlerinde suçüstü yakalanmış, change yöntemiyle şasi numaraları değiştirilerek trafiğe çıkarılmış 8 adet otomobil, 3 takım numara çakma aparatı (numaratör) ile şasi numarası kesilmiş 4 adet hurda araç ele geçirilmiştir.

Olaylı ilgili olarak yakalanan 4 şüpheli “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarından, Yalvaç C.Başsavcılığına sevk edilmiş olup, çıkarıldıkları mahkeme tarafından 1 şüpheli tutuklanmış, 3 şüpheli adli kontrol tedbiri ile serbest bırakılmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı, her türlü kaçakçılık, dolandırıcılık ve suç örgütü yapılanması ile mücadeleye yönelik faaliyetlerini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.