• MODA YAPI

logo

19 Temmuz 2018

Jandarmadan Yalvaç ve Sücüllü’de Uyuşturucu Operasyonu

Jandarma ekipleri, uyuşturucuyla mücadeleye aralıksız devam ediyor.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan açıklamaya göre, ilçemiz merkezi ve Sücüllü Köyü’nde düzenlenen operasyon sonucu 5 kişi gözaltına alındı.

Konuyla ilgili olarak Jandarma’dan yapılan açıklama aynen şöyle:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu 18 Temmuz 2018 günü, uyuşturucu madde imal ve ticareti ile kullanmak İçin satın almak/bulundurmak suçlarını işlediği değerlendirilen, Yalvaç İlçe Merkezi ve Sücüllü köyünde ikamet eden, E.K. (39), R.D.(48), V.K. (21), A.K.(30), Y.S.(20), M.K. (19) ve O.G.K. (19) isimli (7) şahsa yönelik, adli makamlarca verilen arama kararları doğrultusunda (3) evde arama faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

Yapılan aramalar neticesinde; satışa hazırlanan toplam (912) gr. kubar esrar, (120) kök kenevir bitkisi, (6) adet sarılmış vaziyette içime hazır esrar ve (3) adet uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanma aparatı ele geçirilmiştir.

İcra edilen arama faaliyetlerini müteakip, olayın şüphelileri olarak yakalanan (7) şüpheli şahıstan (2)’si ifadeleri alınarak serbest bırakılmış ve (5) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Isparta İl J.K.lığı, Uyuşturucu ile Mücadelede mevcut yasalar çerçevesinde kendisine tevdi edilen görevleri üstün vazife ve görev anlayışıyla yerine getirme azim ve kararlığı içerisinde çalışmaya devam edecektir.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.