• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Jandarmadan Bağkonak’ta Kenevir Operasyonu

Yalvaç’a bağlı Bağkonak Köyünde yasadışı kenevir ekimi yapıldığı yönünde bilgiye ulaşan Isparta İl Jandarma ekipleri, yaptıkları operasyon sonucunda çeşitli miktarlarda kenevir, uyuşturucu ve silah ele geçirdi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, olayla ilgili olarak uyuşturucu madde yapımında kullanılmak üzere kenevir ekimi yapan bir kişi gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklama:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda; Yalvaç ilçesi Bağkonak köyünde bir şahsın uyuşturucu madde elde etmek maksadıyla yasadışı kenevir bitkisi ektiği yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Yalvaç ilçesi Bağkonak köyünde F.D isimli şahsın uyuşturucu madde elde etmek maksadıyla yasadışı kenevir bitkisi ektiğine yönelik alınan bilgi üzerine, yapılan araştırma, takip ve adli makamlardan alınan arama kararı ile şahsın evinde eklentilerinde ve bahçesinde yapılan arama sonucunda boyları 30-120 cm arasında değişen ve fasulyelerin içerisine ekili vaziyette (64) kök kenevir bitkisi, (2) adet av tüfeği ve kurutulmaya bırakılmış (352) gram kubar esrar ele geçirilmiş olup yakalanan malzemeler muhafaza altına alınarak, kenevir bitkileri yakılmak suretiyle imha edilmiştir.

Yasadışı kenevir bitkisi yetiştirdiği tespit edilen F.D. (35) isimli şahıs adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı, halkın huzur ve güvenine yönelik faaliyetlerini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.