• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Kasım 2018

Jandarma Yalvaç’ta telefon dolandırıcısını yakaladı

Başarılı operasyonlara imza atan jandarmamız, telefon dolandırıcılığı yapan şahsı yakaladı.

Jandarmadan verilen bilgiye göre, pazartesi günü ilçemize bağlı Kozluçay Köyü’nde yaşayan ve telefon dolandırıcılığı yöntemiyle paralarını kaptıran kadını dolandıran A.T. isimli şahıs yakalandı.

Konuyla ilgili olarak jandarmadan şu bilgi verildi:

“Isparta İl J.K.lığı sorumluluk bölgesinde; son dönemlerde mağdurlara ait bazı bilgiler önceden illegal yollardan elde etmek suretiyle; kendisini Savcı, Jandarma, Emniyet mensubu vb. olarak tanıtan şüphelilerin korku ve şantaj yoluyla dolandırıcılık olayları gerçekleştirilebileceği yönünde istihbari bilgiler elde edilmiştir.

19 Kasım 2018 günü Yalvaç ilçesi Kozluçay köyünde ikamet eden N.K. isimli kadına ait olan cep telefonunu arayan ve kendisini Jandarma olarak tanıtan erkek sesli bir şahsın banka hesabında bulunan paraların ve ziynet eşyalarının hırsızlık olayına karıştığını, bu para ve ziynet eşyaları üzerinde parmak izleri alınacağı yönünde mağdureyi korkutmak ve kandırmak suretiyle; Yalvaç ilçe merkezinde mağdure ile buluşarak (90.000) TL, (5) adet burma bilezik, (1) adet gerdanlık, (1) adet tam altın, (1) adet yarım altın, (2) adet küpe, (1.800) Euro ve pasaportu alarak olay yerinden ayrıldığı tespit edilmiştir.

Olay ile ilgili istihbari çalışma ve adli tahkikata başlanılmış olup aynı şahsın mağdureyi araması üzerine yapılan çalışma sonucunda şüpheli A.T. isimli şahıs suçüstü yakalanarak gözaltına alınmış ve adli tahkikata başlanılmıştır.
Vatandaşlarımızın buna benzer mağduriyet yaşamaması için İl J.K.lığınca gerekli çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtir, kamuoyunu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için saygıyla arz ederiz.”
Jandarmamızı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.