• MODA YAPI

logo

31 Temmuz 2018

Jandarma uyuşturucuyla mücadeleyi sürdürüyor

Isparta İl Jandarma Komutanlığı’nın uyuşturucuyla mücadelesi hız kesmeden sürüyor. Jandarmadan yapılan açıklamaya göre, hafta sonu ve pazartesi günü Yalvaç ve Gelendost’da gerçekleştirilen operasyonlar gerçekleştirildi.

Operasyonlarla ilgili olarak jandarmadan şu bilgi verildi:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu 28-30 Temmuz 2018 günü, uyuşturucu madde imal ve ticareti ile kullanmak için satın almak/bulundurmak suçlarını işlediği değerlendirilen, Yalvaç ilçesi Hüyüklü Kasabası, Hisarardı Köyü , Yalvaç ilçe merkezinde ve Gelendost İlçesi Yaka Köyünde ikamet eden, A,P(41), K.S. (17), Y.K. (23) ve H.E. (24) isimli şahıslara yönelik, adli makamlarca verilen karar doğrultusunda (4) evde arama ve yakalama faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan aramalar neticesinde; (1092) gr kubar esrar, (64) adet kenevir bitkisi, (3) adet tabanca, (3) adet kurusıkı tabanca, (2) adet pompalı tüfek, (1) adet av tüfeği, (2) adet kelebek bıçak, (57) adet 7.65 mm Tabanca Fişeği ve (82) adet kurusıkı tabanca fişeği ele geçirilmiştir. İcra edilen arama faaliyetlerini müteakip, olayın şüphelileri olarak yakalanan (4) şüpheli şahıstan (3)’ü ifadeleri alınarak serbest bırakılmış ve (1) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.
Isparta İl J.K.lığı, Uyuşturucu ile Mücadelede mevcut yasalar çerçevesinde kendisine tevdi edilen görevleri üstün vazife ve görev anlayışıyla yerine getirme azim ve kararlığı içerisinde çalışmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.