• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Ekim 2017

İz Tv Belgesel Çekimleri İçin Yalvaç’ta

yalvac-cittaslow-bein-iz-tv

Belgesel kanalı İz Tv yeni bir belgesel programı çekimleri için Yalvaç’a geldi.  Cittaslow kentlerini konu alan bir dizi belgesel çekimleri yapan ekip Cuma günü ilçemize gelerek tarihi ve kültürel alanlarla çekimlere başladı.

Program hakkında bilgi veren ve üç kişilik ekiple Yalvaç’a gelen İz Tv ekibinden Canan Aydın; “Kanalımızda yayınlanan özel gösterim kuşağı altında ülkemizdeki Cittaslow’ları tanıttığımız bir serimiz bulunuyor. Her bölümde bir şehri ele alıyoruz. Şimdiye kadar Seferihisar, Gerze, Gökçeada, Akyaka, Şavşat ve aday üyeler arasında yer alan Mudurnu’yu çektik. Programda genel olarak ilçelerdeki gezilecek görülecek yerleri, oraya has olan ürünleri, yemekleri ve doğayı, oradaki yaşamı gösteriyoruz. Her bölüm 20-25 dakika arası oluyor ve sene içinde yaklaşık 40 kez yayınlanıyor. Aynı şekilde bir sonraki senelerde de yayınlamaya devam ediyor” dedi.

Yalvaç Belediyesi tarafından misafir edilen ve gezdirilen ekip dört gün süreyle Yalvaç’ta kalacak. Belgesel programın Yalvaç bölümü yayınlanacağı tarih ve saat ise belediyemizin sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden ayrıca duyurulacak.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.