• MODA YAPI

logo

10 Temmuz 2021

İYİ Parti’den Kaymakam Vekili Şimşek ve STK’lara Ziyaret

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yalvaç Kaymakam Vekili, Vali Yardımcısı Haluk Şimşek’i makamında ziyaret ettiler.

Kaymakam vekili Şimşek’i ziyaretin ardından İYİ Partililer ilçemizdeki STK’ları da ziyaret etti.

Kaymakam Vekili Şimşek’i ziyaretleri hakkında bilgi veren İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş, “Kaymakam vekilimiz sayın Vali Yardımcımız Şimşek’e bir hoş geldin ziyareti gerçekleştirdik, ilçemize geldiği günden bugüne göstermiş olduğu etkin ve müdahil çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ettik. OSB ve TOKİ konularında gösterdiği duyarlı çalışmayı takdir ettik.  İlçemiz yararına atılacak tüm adımlarda yanında olduğumuzu ifade ettik.  TOKİ konusunda İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un katkılarını hatırlattık. Sayın Şimşek’e görevinde başarılar diledik” dedi.

Kaymakam vekili Şimşek’in devlette devamlılığın esas olduğunu ifade ettiğini belirten Kocabaş “Sayın Kaymakam vekilimiz Haluk Şimşek beyefendi ‘devletin halka hizmet için var olduğunu belirterek, kaymakamlar, hükümetler gelir, gider. Ancak devlette devamlılık esastır, devletin hizmetleri de devam eder. Bu düşünce içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ demiş ve Yalvaç’a hizmet etme gayreti içinde olduğunu göstermiştir” dedi.

 

YALVAÇ TSO’YA ZİYARET

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiklerini belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Kocabaş, yeni binasına taşınmaları nedeniyle hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kocabaş, “Özellikle OSB’nin hayata geçmesi konusunda etkin faaliyetler gösteren YALTSO’nun Milletvekilimiz sayın Aylin Cesur’un selamını ilettik, yeni binanın kendilerine hayırlı olması dileklerimizi ifade ettik.

YALTSO’nun ticari hayatımız ve tüccarlarımızın sorunlarının giderilmesine yönelik çalışmalarının yanında ilçemiz ekonomisi için büyük önem taşıyan Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin bir an evvel hayata geçirilebilmesi için gösterdiği takipçiliği nedeniyle teşekkürlerimizi ifade ettik.

Ekonomik krizin ilçemiz esnaf ve tüccarına yaşattığı büyük sıkıntıları dile getirdik. Bundan başka, bize ilgi gösteren YALTSO Başkanı Yalçın Kurucu ile Yalvaç’ın güncel sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Isparta Milletvekilimiz sayın Aylin Cesur’un Yalvaç’a TOKİ konutları ve Yalvaç OSB için gösterdiği TBMM’de gösterdiği çabalar ortadadır. Bu konularda iktidar milletvekillerinden daha etkin bir çalışma sergileyen, Çevre Bakanı Murat Kurum’un cevabı üzerine harekete geçip sonuç alan Milletvekilimiz Cesur’a Yalvaç adına teşekkür ediyoruz”

YALTSO Başkanı sayın Kurucu da ticari bir sivil toplum örgütü olan YALTSO’nun hiçbir siyasi parti ile ardışıklığı, bağlılığı bulunmadığını, Yalvaç’ın esnaf ve tüccarının hakkı hukuku ve taleplerini dile getirdiklerini belirtmiş, İYİ Parti’nin parlamentoda göstermiş olduğu etkin performansı dile getirmiş ve başarılar dilemiştir” dedi.

 

ESNAF KEFALETE ZİYARET

Kocabaş ve İYİ Parti’liler daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret ettiler. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen genel kurulda yeniden göreve gelen YALVAÇ ESKKK Başkanı Sürmeli Yağcı ve ekibini tebrik ettiklerini ve başarılar dilediklerini belirten Kocabaş, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz, pandemi tedbirleri nedeniyle etkisini daha da ağırlaştırmıştır. Küçük esnaf büyük sıkıntı içerisindedir.  Esnafın en büyük destekçisi olan ESKKK’nın çalışmalarını değerli bulmakla birlikte esnafın hala desteğe ihtiyaç duyduğunu görüyoruz” dedi. Sürmeli Yağcı da iyi dilekleri için İYİ Parti heyetine teşekkür etti ve esnafın sıkıntılarının son bulabilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti.

 

ZİRAAT ODASINA ZİYARET

İYİ Parti’liler son olarak Yalvaç Ziraat Odası’nı ziyaret ettiler.  Çiftçinin içinde bulunduğu sorunları İYİ Parti’nin çözebileceğini ifade ettiklerini belirten Kocabaş “Yalvaç Ziraat Odası’nı ziyaretimizde öncelikle hizmet binası için hayırlı olsun dileklerimizi ifade ettik. İYİ Parti iktidarında herkesin yüzü gülecek, en başta da çiftçimizin yüzü gülecek. Yaklaşık 20 yıldır bitme noktasına gelen Türk tarımını İYİ Parti’nin uygulayacağı politikalar ile ayağa kaldıracağız” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Ali Sarıpınar da ziyaretleri dolayısıyla İYİ Parti’lilere teşekkür etti.

Kocabaş’ın verdiği bilgiye göre STK ziyaretleri önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.