• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Şubat 2019

İYİ Parti’de Tekin Bayram’a tepki istifaları başladı

Uzun süredir karışıklık yaşayan, ilçe yönetimi görevden alınarak yeni yönetim atanan İYİ Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı, Tekin Bayram’ın aday gösterilmesinin ardından yeniden karıştı.

Tekin Bayram’ın İYİ Parti’den aday yapılmasına yönelik olarak, kurucu başkan İlhan Yüksel istifaların öncülüğünü yaptığını duyurdu. Yüksel, yaptığı bir açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyururken, altmış civarında kurucu üyenin de partiden istifa edeceği ileri sürüldü.

Yüksel tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Halkımızın büyük teveccühü ile kurulan İYİ PARTİ kısa sürede, büyük baskılara rağmen siyaset arenasından başarıyla çıkmıştır. Bu süreçte acizane İYİ PARTİ YALVAÇ Kurucu İlçe Başkanı olarak görev aldım. Zorlu süreçte bana temiz niyetle destek olan tüm İYİ PARTİ’ li kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Baskın genel seçimde çok kısa sürede büyük başarılara imza attık. Fakat başımıza ne geldi ise genel seçimlerde geldi. Genel Merkezce emrivaki olarak 1. Sıra milletvekili adayı olarak gönderilen Aylin CESUR ile siyasi prensiplerde anlaşamadık. Bizim oylarımızla milletvekili olan Aylin CESUR bana karşı kinlendi. Sonuçta genel merkezin İl ve İlçe teşkilatlarını istifaya çağırmaları Aylin CESUR için bulunmaz bir fırsat oldu. Ben ve arkadaşlarımın ortak kararı ile biz Genel Merkezin istifa davetine uymadık ve istifa etmedik. Bunun üzerine İYİ PARTİ Başkanlık Divanı kararı ile görevden alındık.

Aylin CESUR milletvekili olduktan sonra teşkilatımıza hiç uğramadı. Kurban Bayramında Çınar altında Tekin BAYRAM’la bayramlaşmayı tercih etti. Bu tercihi hayati bir hataydı ve bizimle olan bütün bağlarını kopardı.

İYİ PARTİ İl ve İlçe başkanlarını istifaya çağırarak hayati bir hata yaptı. İllerde yapılanı anladık diyelim. İlçelerde yapılan tam bir intihar girişimi idi. Küçük yerleşim yerlerinde herkes birbirini yakinen tanır. Bu sebeple görevden almalar ciddi problemleri de beraberinde getirir. Ayrıca biz genel merkeze Aylin CESUR’la ilgili endişelerimizi Meral AKŞENER ve Koray AYDIN’a ayrı ayrı rapor ettik. Fakat bir netice alamadık.

Ne kadar acıdır ki; Bu süreçte bizim haklı serzenişlerimize ne Genel Başkan Meral AKŞENER, ne Teşkilat Başkanı Koray AYDIN nede GİK üyelerinden hiç biri cevap verme, yada sorma zahmetinde bulunmadı. Bir parti düşünün ki Yalvaç’ tan feryatlar yükseliyor. Ankara’dan kimse duymuyor. Sadece sürekli DEMİREL’i sayıklayan vekili dinliyor.

Milletvekili ise hırsı aklının önünde, kendisine tabi olmayanları harcadıkça harcıyor.

Ana hatları ile anlattığım olaylar neticesinde, 07.02.2019 Tarihinde Yalvaç Belediye Başkan adayı olarak Tekin BAYRAM isminin açıklanması bardağı taşıran son hareket oldu.

Tekin BAYRAM ismi ile aynı safta adımın yazılı olması benim ve ailem için züldür.

Bu nedenle Kurucu İlçe Başkanı ve Büyük Kongre Delegesi olduğum İYİ PARTİ’den istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.