• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Ağustos 2018

İYİ PARTİ’DE AYLİN CESUR RAHATSIZLIĞI

İYİ Parti Isparta ve Yalvaç teşkilatları, Isparta Milletvekili Aylin Cesur yüzünden karıştı.

Alınan bilgiye göre, seçim döneminde de uyumsuz çalıştığı gerekçesiyle Aylin Cesur’dan rahatsız olduğu ileri sürülen parti teşkilatları, Kurban Bayramı bayramlaşma töreninde yaşanan olayla tepkilerini aleni hale getirdiler.

Bayramın 4. günü Yalvaç’a İyi Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz Ertekin ve Milletvekili Aylin Cesur’un katılacağı bayramlaşma töreni yapılacağı duyurulurken; daha sonra Milletvekili Cesur’un parti teşkilatına gitmekten vazgeçerek Çınaraltı’na geçtiği ve burada eski belediye başkanı Tekin Bayram’la bir araya geldiği kaydedildi.

Bu duruma, İyi Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, sosyal medya hesabında Bayram ile Cesur’un Çınaraltı’ndaki fotoğraflarını paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

“TARİHİ İYİ YORUMLAYAMAYANLAR TARİH OLURLAR
Yıl 2014 Yalvaç belediye başkanlığı seçimleri AK PARTİ Tekin BAYRAM’I aday eder. O zamana kadar aday bulmakta zorlanan MHP elini kolunu sallayarak ve AK PARTİ’ye fark atarak seçimi kazanır.Aradan geçen bunca yıla rağmen Yalvaç siyaseti AK PARTİ’nin bu yanlış tercihi yüzünden rayına oturmadı. Düne gelelim İYİ PARTİ oyları ile milletvekili olan Aylin Cesur bayramlaşmayı İYİ PARTİ’liler yerine Tekin BAYRAM’la yapıyor. Yalvaç İYİ PARTİ’nin hassasiyetlerinden biri olan bir kişi ile aynı kareye girenler İYİ PARTİ’li olamazlar.Her türlü çarpık ilişkilere rağmen YALVAÇ İYİ OLACAK.”

 

İL BAŞKANI ERTEKİN: YALVAÇ ZİYARETİMİZDE İPLER KOPTU

Parti teşkilatındaki bayramlaşmaya İl Başkanı Mehmet Yılmaz Ertekin ve partililer katılırken, dün İl Başkanı Ertekin’in istifa edeceği söylentisi gündeme bomba gibi düştü. İstifa edeceği hususunun doğru olmadığını belirten, ancak rahatsızlık iddialarını da doğrulayan İl Başkanı Ertekin de şu açıklamayı yaptı: “Şu anda istifa durumu söz konusu değil resmi olarak istifa dilekçemi vermedim. Genel Merkezden randevu talep ettim. Sayın Genel Başkanımla görüşeceğim. Sıkıntılar var. Bu sıkıntıları parti yönetimimle paylaştım. İstifa düşüncemi yönetimdeki arkadaşlarım karşı çıktı. Milletvekilimiz Aylin Cesur bizi emir eri gibi görüyor. Aylin hanımla anlaşamıyoruz. Genel Başkanımız bu duruma ne der bilmiyorum ama ben geri çekilmeyi düşünüyorum. Bizi konu mankeni gibi görüyor. Bir uyumsuzluk söz konusu. Ben bu işi dava olarak görüyorum istifa etsem bile partimin bir neferi olarak çalışacağım. Milletvekilimiz benim istifa etmemi bekliyor. Bayram ziyaretlerinde epey sıkıntı yaşadık en sonda Yalvaç ziyaretimizde ipler koptu.” dedi.

 

ŞİMDİ NE OLACAK?

İyi Parti’de Milletvekili Cesur ile teşkilatlar arasında yaşanan sorunun hangi boyuta ulaşacağı ve nasıl sonuçlanacağı da merakla bekleniyor. Özellikle İyi Parti Yalvaç teşkilatı ve tabanında Tekin Bayram’a yönelik tepki olduğu ileri sürülüyor.

 

TEKİN BAYRAM’IN 5. PARTİSİ İYİ PARTİ Mİ OLACAK?

Siyasete ANAP’ta başlayan, 2007 genel seçimlerinde MHP’ye katılan, 2009 seçimlerinde Demokrat Parti saflarına katılan Bayram, 2014’te de Ak Parti’ye katılmıştı. Bayram’ın önümüzdeki günlerde İyi Parti’ye katılarak önümüzdeki yerel seçimlerde de bu partiden Yalvaç Belediye Başkanlığı’na aday olmayı planladığı kaydediliyor. Bayram’ın bu konuda Milletvekili Cesur ve Genel Başkan Akşener’le iyi ilişkiler içinde olduğu ileri sürülüyor. Diğer yandan, Tekin Bayram yanlısı olup Ak Parti’de olan birçok ismin de bu söylentilerden rahatsız olduğu ve Bayram’ın Ak Parti’de siyasete devam etmesini ve buradan aday olmasını istedikleri kaydediliyor.

Yerel seçim heyecanının başladığı bu günlerde yaşanan bu gelişmeler merakla izlenecek gibi görünüyor.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.