• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Eylül 2018

İYİ Parti Yalvaç’ta yerel seçime iddialı hazırlanıyor

İYİ PARTİ’li AKİSTİ: “Yalvaç’ın Sorunlarının Çözümü için eksik olan tek şey CESARET”…

 

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek parti çalışmaları ve partilerinin Yalvaç ile ilgili yapmayı düşündükleri çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Başkan Yüksel, Başkan Yardımcısı-Muhasip Fikret Çalışkan, Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Karakaya ve Süleyman Benli ile gazetemizi ziyaret eden İYİ Parti’nin Propagandadan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Akisti, İYİ PARTİ olarak son dönemlerde yoğun bir gündem yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Önceki İl başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri Genel Merkezin isteği paralelinde istifa ettiler. Yerine Eğirdir İlçe Başkanımız Özgür Tandoğan,  İl Başkanı olarak atandı. Kendisine ve oluşturacağı yönetime başarılar temenni ediyoruz. Bu esnada Yalvaç’ın durumu da kamuoyunda merakla bekleniyordu. Biz de yönetimdeki arkadaşlarımızın fikir birliği ile göreve devam kararı aldık. Yalvaç İYİ PARTİ olarak bizim tek derdimiz var o da Yalvaç ve Yalvaç’ın kalkınması, büyümesi. Bu bağlamda el ele çalışmaya devam edeceğiz.”

İYİ PARTİ, Yerel Seçimler İçin START VERDİ

İYİ PARTİ Yalvaç Teşkilatının Eylül ayı olağan toplantısının da hafta içinde yapıldığını bildiren Akisti, toplantının gündemi hakkında da bilgi verdi. Akisti, “Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mahalle ve köy temsilcilerimizi atadık. Şu ana kadar üç arkadaşımız İl Genel Meclisi Üyeliği için, dört arkadaşımızda Belediye Meclis Üyeliği için aday olacaklarını beyan ettiler. Belediye Başkanlığı için gelen talepleri de ince eleyip sık dokuyoruz. Aday arkadaşlarımızda aradığımız en önemli vasıf özgür düşüncedir. Bu günden itibaren partimiz yerel seçim çalışmaları doğrultusunda startını vermiştir” dedi.

“İYİ PARTİ ile alakası olmayan kişilere itibar etmiyoruz”

Akisti, İYİ PARTİ ile ilgisi olmayan bazı eski siyasetçilerin de gündeme gelebilmek için İYİ PARTİ ismini kullanma çabası içinde oldukları yönünde duyumlar bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Biz Yalvaç’ımızı seviyoruz ve Yalvaç’ın menfaatleri doğrultusunda yapıcı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Kulağımıza partimizle uzaktan ve yakından hiçbir alakası olmayan şahısların isimleri gelmekte, fakat biz bu tür kişilere ve asparagas haberlere önem vermiyoruz. Yalvaç için iyi fikir ve projeleri olan sayın hemşehrilerimizi gerek fikir, gerek üyelik ve gerekse adaylıkları konusunda İYİLİK kıstaslarına uyduğu ölçüde partimize davet ediyoruz.”

Yalvaç’ın kalkınması için projelerini hazırladıklarını, Yalvaç’ın sorunlarının çözümü için kadrolarının on yıldır çalışma yaptıklarını ve programlarının hazır olduğunu belirten Akisti sözlerini şöyle sürdürdü:

İYİ PARTİ kadroları sorunları çözmeye hazır…

“Zaten İlçe Başkanımız Sayın İlhan Yüksel’in Yalvaç Belediyesi’nde altı yıl Park ve Bahçeler Müdürü olarak hizmeti var. Yani belediyeyi yakından tanıyan birisi. Ayrıca Zafer Toplu Konutlarında üç yıl müdürlük yaptı. Yani konut konusunda da tecrübeli. Ekibimizde Yalvaç’ın diğer problemlerini bilen arkadaşlarımız da fazlası ile mevcut. İYİ PARTİ Yalvaç halkının teveccühü ile yönetime gelirse Yalvaç’ın bütün problemlerini çözecek inanç ve kararlılığa sahiptir”.

Yalvaç’la ilgili yapmak istedikleri projelere de değinen Hasan Hüseyin Akisti şu bilgileri verdi:

 

Yalvaç’ta işsizlik bitecek… Evsiz kimse kalmayacak… Tabakhanenin sorunları 3 ayda çözülecek…

– Yalvaç’taki işsizliği bitireceğiz. Yalvaç’ın birikimleri işsizliği bitirmek için yeterlidir. Eksik olan tek şey cesarettir.

– Yalvaç Tabakhanesi yeni yerine taşındı. Fakat ruhsatlarını alıp çalışmaya başlayamadılar. Arıtma problemleri çözülemedi. Tabakhanemiz kapandı. İYİ PARTİ olarak Yalvaçlı hemşerilerimizden üç ay süre istiyoruz. Tabakhanenin problemlerinin hepsini 3 ayda çözeceğiz.

– Yalvaç’ta evsiz kimse kalmayacak. Yapacağımız yatay şehirleşme projesi ile evi olamayan ya da betonlaşmadan bıkan vatandaşlarımız için bahçeli, müstakil, prefabrik, çelik, betonarme yapılar inşa edeceğiz. Ödemelerini ise herkesin gelir seviyesine göre ayarlayacağız.

– Belediyenin çalışma şeklini yeniden düzenleyeceğiz. İnsanlarımız Belediyenin çalışma şeklinden çok şikâyetçi. Çöp alımından, yeşil alan bakımına. Kaldırımlardan çarpık yapılaşmaya. Şehir içi yolların bozukluğundan, soğuk hava deposunun yeniden açılmasına. Çalışanların ücretinden, çalışma şartlarına kadar birçok konuyu düzelteceğiz.

– Pazarcı esnafının problemleri konusunda bilgi sahibiyiz. Yönetimimizde de pazarcı arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hareket ediyoruz. Sebze pazarının üzerini kapatacağız. İnsanımız yazın yanmayacak, kışın donmayacak. Pazarcılarımız için depolar tahsisi edeceğiz. Kiraları çok uygun olacak.

– Öğrencilerimizin barınma ve beslenme problemlerini ilk yıl içinde çözeceğiz. Hem kira hem de yemek ihtiyaçları konusunda Belediyenin bütün imkanlarını kullanacağız. Öğrencilerimiz bizim canımızdır.

İYİ PARTİ olarak Yalvaç gündemini dikkatlice takip ettiklerini de belirten Akisti, “Eksiklikleri, aksaklıkları tespit edip çözüm yollarını araştırıyoruz. Çözülemeyecek hiçbir sorunumuzun bulunmadığına inanan kadrolarımızla Yalvaç’ın âli menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek.

Yalvaç rahat olsun. Bundan sonra hiçbir siyasi parti verdiği vaatleri unutturup, Yalvaç’ın yıllarını çalamayacak.

Biz hemşerilerimizin buna müsaade etmeyeceklerine yürekten inanıyoruz.

Bundan sonra YALVAÇ İYİ OLACAK.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.